Logitech’in Efsane Oyuncu Mouseu Logitech G900 Chaos Spectrum 0 628

Logitech’in Efsane Oyuncu Mouseu Logitech G900 Chaos Spectrum

Oyuncu ekipmanları üreten firmalar arasında ilk akla gelen isimlerden olan Logitech’in 2016’nın Nisan ayında piyasaya sürdüğü Logitech G900 Chaos Spectrum’a gelin hep birlikte bir göz atalım.

Öncelikle hem kablolu hem de kablosuz kullanılabilen Logitech G900 Chaos Spectrum‘un en dikkat çekici özelliği bu mouse’un hem sağ elini hem de sol elini kullananlar için tasarlanması. Bunun gibi ince bir ayrıntıyı kaçırmayan Logitech 200 DPI ile 12000 DPI arasında bir hassasiyet değeri sunmakta. Bunun yanı sıra mouseun 20 milyon tık ömrünün olduğu söylenmekte ve bu mouse tam 107 gram ağırlığında.

 

Özellik bakımından gerçekten üst düzey bir mouse olduğunu gösteren Logitech G900 Chaos Spectrum tasarım bakımından da gerçekten çok hoş görünüyor. Gövdenin arkasına ve orta kısıma bağlı olmayan sağ ve sol click tuşları tıklama performansını arttırıyor. Ortasındaki metalimsi bölge ve ince detaylara sahip olan bu mouse gerçektende çok havalı ve hoş görünüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Logitech G203 Prodigy Mouse’nin Hassaslığını Firmware Güncellemesiyle 8000 DPI’a Yükseltiyor 0 1243

Logitech,G203 Prodigy Mouse’nin Hassaslığını Firmware Güncellemesiyle 8000 DPI’a Yükseltiyor

Donanım üreticilerinin performans odaklı güncellemeleri her zaman mutluluk ve heyecan ile karşılanır. Ancak çoğu zaman firmalar küçük farklar ile ortaya başka bir cihaz çıkarıp, kullanıcıların o cihazı satın almasını beklerler. Fakat Logitech gerçekten çok farklı bir duruma imza attı. Şirket, bu yılın başında piyasaya sürülen giriş seviyesi G203 Prodigy oyun faresinin hassasiyetini ve bazı performans özelliklerini geliştiren bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Bu güncelleme G203 Prodigy’nin G102 den bariz bir fark ile daha üst segment bir cihaz olmasını sağlıyor. Fareyi öne çıkaran bir diğer özelliği ise, Logitech’in de dediği üzere kullanılabilirlik’ten ödün vermeden ergonomiye giriş seviyesi bir cihazda sahip olabilmek.

G203 Prodigy’nin Özellikleri

G203 Prodigy şirketin kendisine ait özelleştirilmiş sensörlerinden birisini kullanıyor. Fare 1000 Hz’yi destekleyen bir ARM işleme çekirdeği barındırıyor (bu çekirdek başlangıçta 6000 DPI hassaslık değerine sahip olarak üretilmiş). Farenin üzerindeki düğmeler Logitech’in yazılımı kullanılarak tamamen programlanabilir ve programlanan düğmelerin taşıdığı kişiselleştirilmiş özellikler farenin içerisinde saklandığı için, her bilgisayarda aynı şekilde kullanmak mümkün kılınmış. Ayrıca en güzel kısıma gelecek olursak. Farenin üzerindeki G logosu tamamen programlanabilir RGB led ile donatılmış.

Güncellemenin G203 Prodigy’e Getirdiği Yenilikler

Yeni firmware güncellemesi ile Logitech, G203 Prodigy’nin sensörünün maksimum çözünürlüğünü 6000 DPI’den 8000 DPI’a yükseltti. Ek olarak şirket, farenin maksimum hızını ve ivmesini 200 IPS’den 300 IPS’ye ve 25G’den 35G’ye artırıyor.

Şimdi akıllara takılan bir soru var. Madem farenin böyle bir kapasitesi vardı da neden baştan böyle çıkarılmadı ?

Logitech, donanımlarındaki işlemcileri ve sensörleri nasıl maksimum performans ile nasıl kullanılacağını kavradıklarını, fakat detaya girmediklerini söylüyor. Yani burada bir çeşit hız aşırtma söz konusu olabilir. Ya da zaten var olan donanımın kilidini açıyor olabilirler. Tabii ortada ayrıntılı bir açıklama olmadığı için bunlar sadece varsayım olarak kalıyor.

Son olarak Logitech G.’nin portföy yöneticisi Chris Pate, “En yeni Logitech G603 Lightspeed Kablosuz Oyun Faremizde bulunan yeni HERO sensörünü tasarlarken Logitech G203 Prodigy Oyun Faresine de uygulanabilecek birçok yeniliğin farkına vardık” dedi. Ayrıca aldıkları bu ders ile müşterilere en iyi deneyimi sunmak için çabaladıklarını da belirtiyor kendisi.

Yeni güncelleme sayesinde kesinlikle alınabilecek bir mouse olduğunu söylemeliyim. Üstelik şuanda amazon üzerinde indirimli bir şekilde satılıyor. Buradan ürüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıca mouseye sahipseniz VPN aracılığı ile şuradan güncellemeyi edinebilirsiniz.

Asus’un Üst Düzey Oyuncu Faresi Asus ROG Spatha 0 598

Asus’un Üst Düzey Oyuncu Faresi Asus ROG Spatha

Teknoloji devi Asus’un Republic Of Gamers serisinden olan MMO oyunlar için tasarlanmış Asus ROG Spatha‘nın özelliklerine gelin hep birlikte bir göz atalım.

8200DPI hassasiyete ve 2000MHz‘lik hıza 150ips ve 30g ivmelenme hızına sahip. Bu muhteşem oyuncu mouse üzerindeki 12 adet tuştan 6 tanesi programlanabilir olan cihazda. Ayrıca DPI’ı direkt olarak ayarlayabileceğiniz bir tuşta bulunmakta. Son zamanlarda tüm ekipmanlarda alışılageldiği gibi bu mouseta ışıklı bir yapıya ve son derece şık bir tasarıma sahip. Asus ROG Spartha ister kablolu isterde kablosuz olarak kullanılabiliyor. Yekpare olan bu mouseun pili bulunmuyor kutu içerisinde gelen docka yerleştirmeniz şarj etmenizi sağlıyor. Ayrıca docku kaybetseniz veya bozsanız dahi mouseu kablolu bir şekilde kullanmanız da şarj etmenizi sağlıyor.

Tasarım kısmına gelecek olursak dış kaplaması magnezyum bir alaşımdan yapılmış olan bu mouse ele güzel oturuyor ve rahatsız etmiyor. oldukça geniş bir yüzeye sahip olan bu mouseun macro tuşlarını ayarlamak içinse Asus‘un kendi programı olan ‘yi kullanmanız yetiyor.