Ana SayfaHABERİnternet/YazılımMicrosoft'un Discord'u 10 Milyar Dolara Satın Aldığı Bildirildi!

Microsoft’un Discord’u 10 Milyar Dolara Satın Aldığı Bildirildi!

Microsoft Sürekli Bir Şeyler Alıyor

Birden fazla kaynağa göre Microsoft’un Discord’u 10 Milyar Doların üzerinde bir miktar harcayarak satın aldığı belirtildi. Başka bir deyişle Microsoft Bethesda’yı satın aldı. Sonrasında Microsoft potansiyel bir Discord alıcısı haline geldi. Daha sonra Microsoft şirket ile özel bir anlaşma yaptı. Bu, bugün erken saatlerde güvenilir kaynaklar tarafından doğrulandı ve kendi anlaşmayı imzalamaya yakın olanın Microsoft olduğu ortaya çıktı. Başka bir deyişle Microsoft Discord’u satın almaya çok yakın. Eğer Microsoft Discord’u satın alırsa dikkatli olması gerekecek.

microsoft logo modartpc

Discord Anlaşmayı İmzalayacak Mı?

Yıllardır oyuncular arasında kullanılan en popüler iletişim araçlarından biri Discord. Pandemi dönemi, insanlar arkadaşlarıyla bağlantıda kalmanın yollarını aradıkça popülaritesi artmıştır. Discord, insanların sesli, yazılı ve görüntülü sohbet etmesine olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır ve yalnızca oyuncular tarafından kullanılmasa da, buluşma, konuşma ve birleşip oyun oynama yönünden oyuncu topluluğu için büyük önem taşır. Microsoft gibi bir firma işin içindeyse bu satın alım gerçekleşecek gibi gözüküyor. Her şeyden önce Microsoft Discord‘u satın alınca ne olacak sorusu aklımıza takılıyor.

Discord Nasıl Para Kazanıyor?

Discord Nitro da dahil olmak üzere birçok premium hizmete sahip olan Discord; 2019 yılında 45 Milyon Dolar, 2020 yılında 130 milyon Dolar civarı kazandı. Microsoft ise böyle kazançlara sahip şirketler için elini cebine atmaktan çekinmiyor. Bethesda firmasını satın alan Microsoft şimdi de Discord için elini cebine atmaya karar verdi. Discord firmasının bugüne kadar ki kazancı ise yaklaşık 480 Milyon Dolar.

Discord; İletişim, oyun, topluluk sohbeti ve diğer işlevler gibi amaçlar için son derece popüler ve şirketin 350’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Discord oyuncular tarafından çok fazla kullanılıyor. Benzer şekilde birbiri ile irtibatta kalmak isteyen insanlar da.

Peki Microsoft gibi büyük bir firma, Discord‘u satın alınca ne olacak? Bu oyuncular gibi bu topluluğun büyük kısmını oluşturan insanlar için iyi olacak mı? Veya Microsoft‘un getireceği farklılıklar, getireceği yenilik ve değişiklikler neler olacak veya kullanıcılarına etkileri neler olacak gibi sorular aklımızda. Peki sizce bu soruların cevapları neler? Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular