Ana SayfaHABERKRİPTO PARAMining Yapılamayan RTX 3080 ve 3070 Geliyor! Nedir Bu LHR GPU?

Mining Yapılamayan RTX 3080 ve 3070 Geliyor! Nedir Bu LHR GPU?

Bir çok oyuncunun bir ekran kartına 2, 3 katı fiyat vermesine sebep olan GPU Madenciliği sonunda oyuncuların hayatından uzaklaşacak gibi görünüyor. Nvidia‘nın attığı bu adım ile sonunda Mining ve Gaming GPU‘ları birbirinden ayrışıyor!

Geçtiğimiz günlerde LHR kartları Çin merkezli bir perakendecide listelenen Galax‘a göre LHR’nin açılımı Lower Hash Rate, yani Daha Düşük Hash Rate anlamına gelmektedir. Bazı kullanıcılar bu açıklamadan önce Lite Hash Rate olabileceğini de öne sürmüş olsa bile bunun pek bir anlamı yok, ha Lite ha Lower. İkisi de aynı kapıya çıkıyor.

Galax veya Nvidia bu kartı satın alan kullanıcıların elbette düşük hashrate verdiğini bilmesini istemez, bu yüzden LHR ibaresini satıcılarda kolay kolay görebileceğimizi düşünmüyoruz. Ancak FG olarak isimlendirilen bir ibare ile bunu ayırt etmek mümkün. FG’nin açılımı henüz bilinmese de LHR ile aynı etiket olduğunu söyleyebiliriz.

GALAX GeForce RTX 30 LHR Specs modartpc

RTX 3080 LHR & RTX 3070 LHR Kaç MH/s Veriyor?

Elimizdeki verilere göre konuşacak olursak normal şartlarda ETH kazımında 56 MH/s veren RTX 3070, LHR modelinde sadece 25 MH/s verebiliyor. Aynı şekilde 95 MH/s veren RTX 3080 ise yalnızca 43 MH/s verebiliyor.

GALAX LHR SERIES Specs modartpc

Mining performansları kısıtlanmış olan bu kartların üretim amacı oyuncuları ve madencileri aynı ürünlerden uzak tutarak dengeyi sağlayabilmek. Ancak benzer bir şekilde üretilen RTX 3060 ile 50 MH/s kazım yapmak mümkün kılınmıştı. (RTX 3060 Detaylı Mining Rehberi)

Nvidia’nın benzer bir hamle ile aynı hareketleri sergilemesi her ne kadar umut vaadedici olsa da, bu kartların Mining kilitlerinin aşılıp aşılamayağı aşikar.

Benzer İçerikler

1 YORUM

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Erk

FG ‘nin açılımı For Gaming olması lazım

- Advertisment -

Most Popular