Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİMSI MEG X570 Godlike Genel Bakış

MSI MEG X570 Godlike Genel Bakış

mciler için üretilmiş yeni yonga setine sahip anakartlar kendilerini belli etmeye başladı. İşte bunlardan biri MSI tarafında MEG x570 Godlike. Bu anakart Ryzen 3 işlemciler için üretilmiş MSI’ın amiral gemisi dediğimiz modeli.

AMD’nin AM4 soketine entegre edilen en büyük teknolojilerden biride PCIe 4.0 arayüzünün tanıtılması. Yeni çıkacak olan X570 yonga setine sahip anakartlar PCIe 4.0 teknolojisinin içinde bulunduğu ilk anakartlar olacak.

Öne Çıkan Özellikler

MSI MEG X570 Godlike, piyasaya sunulan X570 ürün grubunun en gelişmiş ve özellikli modellerinden başlayarak, çok çeşitli yüksek kaliteli komponentleri bir araya getiriyor ve tasarımıyla büyük heyecan uyandırıyor. Estetik açıdan MSI, siyah PCB metal ve plastik arka panelinin yanı sıra aktif olarak soğutuluyor. Ayrıca X570 yonga setinde Zero Frozer teknolojisini de barındırıyor. Arka panelin üstünde MSI’ın Mystic Light Infinity II teknolojisi ile donatılmış RGB ışıklandırma yer alıyor. Ek olarak bellek yuvalarının sağında kullanıcıların sistem durumu dahil olmak üzere bazı çeşitli verileri görmesini sağlayan ve daha etkileyici olan kendi animasyonlu GIF’leri yüklememizi sağlayan kontrol paneli de bulunuyor.

Anakartın depolama kısmına değinecek olursak 6 adet SATA 6Gb/s portları, 3 adet PCIe 4.0 x4 hızında çalışan M.2 slotu ve 4 adet ekran kartı takabileceğimiz x16 hızında çalışan PCIe slotunu barındırıyor. Bu slotlar çift yönlü SLI ve 4 yönlü Crossfire teknolojisini de destekliyor.

MSI MEG X570 Godlike’ın arka giriş çıkışlarına değinecek olursak 1 adet Killer E2600 Gigabit Lan kontrolcü, 1 adet Killer E3000 2.5 Gbps Lan kontrolcü, 3 adet USB 3.1 Gen2, 1 adet USB 3.1 G2 Type-C ve 2 adet USB 3.1 G1 portu bulunuyor. Ayrıca BIOS’u güncellemeniz için Flash BIOS ve BIOS’u sıfırlayacağınız Clear CMOS düğmeleri de yer almakta. Ek olarak eski tip klavye ve mouse takabileceğimiz PS/2 portuda bulunuyor. Ses giriş çıkışlarında 7.1 ses desteğini bizlere sunuyor.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular