Ana SayfaHABERİnternet/YazılımNetflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Bugün itibari ile gözler Netflix’e çevrilmiş durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay dijital platformların RTÜK denetimi altına gireceğini söylemiştik. Türkiye’de yayın yapmaya devam etmek isteyen platformların RTÜK’e lisans başvurusu yapması gerekiyor. Gelen bilgilere göre 600’e yakın platform RTÜK’e başvuruda bulunmuş ama internette gezinen Netflix’in başvuru yapmadığı hatta Türkiye operasyonunu durduracağı haberleri yer alıyor. Bu haberler bugün son buldu ve RTÜK başkanı Ebubekir Şahin, bu haberlerin asılsız olduğunu ve Netflix’in RTÜK’e lisans başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bloomberg TV’ye açıklamada bulunan RTÜK Başkanı Şahin diğer dijital platformlar gibi Netflix’in de lisans için başvuruda bulunduğunu konuştu. Böylece ortaya çıkan “Netflix Türkiye’den çekiliyor”, “Netflix lisans başvurusu yapmadı” gibi haberleri ekarte etmiş oldu. Şimdi Netflix’in açıklaması bekleniyor. Bakalım bundan sonra Netflix Türkiye operasyonu nasıl devam edecek?

Edit:
An itibariyle Netflix sözcüsünden açıklama geldi;

  • “İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

Sizin görüşleriniz nedir lütfen yorum olarak yazın.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular