Ana SayfaHABERKRİPTO PARANvidia Hayatının Hatasını Yaptı! RTX 3060'ın Mining Kilidi Son Güncelleme İle Yanlışlıkla...

Nvidia Hayatının Hatasını Yaptı! RTX 3060’ın Mining Kilidi Son Güncelleme İle Yanlışlıkla Açıldı!

Nvidia’nın mining kısıtlaması ile piyasaya sürmüş olduğu RTX 3060 ekran kartı, Nvidia’nın yaptığı hata ile artık mining yapılabilir hale geldi!

mining modartpc

RTX 3060 sözde oyuncu dostu, mining düşmanı bir ekran kartı olacaktı. RTX 3060‘ın mining performansını sizlerle daha önce bu makalede paylaşmıştık. (Haberin devamını daha iyi anlamanız için teste bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz!)

Bahsi geçen bu kart, mining yapıldığını algıladığı anda VRAM’lerin hızını düşüren algoritma ile gelen bir BIOS’a sahipti. Bu sayede Nvidia, miningcileri bu karttan uzak tutmayı amaçlamıştı. Ancak işler Nvidia’nın istediği gibi gitmedi…

Nvidia, RTX 3060 için yayınladığı son güncelleme olan 470.05 Beta güncellemesi ile bu kilidi kendi elleri ile kaldırmış oldu. Nvidia yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geliştiricilerimizden birisi yanlışlıkla anti-mining algoritmasını devredışı bırakan bir kod yazmış, ve bunu güncellemeye eklemiş. En yakın zamanda bu güncellemeyi kaldıracağız.”

Nvidia her ne kadar bu güncellemeyi kaldıracağını söylese de, güncelleme bir kere internete düştü. Artık bunun geri dönüşü ne yazık ki yok.

Sizlerle en kısa zamanda “3060 Mining Rehberi“mizi paylaşacağız. Takipte kalın!

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular