Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nvidia’nın Star Wars Jedi Order Titan XP Ekran Kartı Ön Satışta 0 582

Nvidia’nın Star Wars Jedi Order Titan XP Ekran Kartı Ön Satışta

NVIDIA artık referans tasarım ekran kartlarında modifiyeli modeller yapıp Star Wars temalı Collector’s Edition Jedi Order Titan XP ekran kartını ön satışa çıkardı. Nvidia Star Wars Temalı iki adet yeni Titan XP modeli çıkarmış durumda. Bu iki ayrı tasarıma sahip ekran klartları Star Wars’taki Jedi Order karakterinden ve Galactic Empire İmparatorluğundan adını almış durumda.

Nvidia her model için aynı referans tasarıma sahip kartlar üretirken bu kez referans tasarımı modifiye etti. Bu sayede hem Syar Wars severlerine hemde modifiye canavarlarına hitap ederek ekran kartı piyasasını canlandırdı adeta..:) Fakat bu yeni modifiye edilmiş Collector’s Edition Jedi Order Titan XP adından da anlaşılacağı gibi sadece NVİDİA’nın  Pascal mimarilerinde en üst seviye olan TİTAN XP için sınırlı sayıda üretilmiş durumda.

NVİDİA’nın Star Wars temasına sahip ekran kartı gerçekten mükemmel ötesi bir görüntüye sahip ve filmde kullanılan meşhur ışın kılıçları ve uzay gemileri ilham alınmış. Jedi Order modeli adından anlaşılacağı gibi çok sevdiğimiz JEDİ USTA’dan geliyor ve kartın rengi ışın kılıcının  renklerine sahip ve yapısı kanatları uzay gemilerinden esinleşmiş. Kartta yeşil ledlere yer verilmiş ve özel tema olduğu için rgb olarak üretilmedi sadece tek renkte yanıyor ledler… Kartın referans tasarımdaki fan yapısı aynı fakat şekilleri hafif değiştirilerek Star Wars’taki uzay gemilerinin tiribünlerine benzetilmiş ve içlerinde yine yeşil ledler mevcut.

Ekran kartının gövdesindeki soğutucu heatsinklerin bulunduğu kısımda ise şeffaf bir kapak kullanılarak tekrardan yeşil ledler ile görselleştirilirken ekran kartının alt kısmında yeşil renkli TİTAN X ve üst kısmında GALACTİC EMPİRE logosu mevcut. Ayrıca kartın arka kısmında bulunan backplate te ise STAR WARS logosu çok şık ve kaliteli bir görüntü sunuyor kullanıcılara..:)

Ne zaman satışa çıkacak ?

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarını ön siparişe açtığını belirtmiştik. TİTAN XP kartların fiyatlarının yüksek olduğunu hepiniz bilirsiniz fakat NVİDİA bu özel üretim modellerin fiyatlarını yine aynı tutmuş. Standart model TİTAN XP ile Collector’s Edition 1200$ olarak aynı fiyat ile satışta şuan. Fakat aldığım bilgilere göre bu ekran kartları Türkiyeye gelmeyecek. Ama almak isteyenler elbette yurt dışından ön sipariş ile şimdiden satın alabilirler…:)

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition Jedi Order ekran kartları 17 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülecek ve kullanıcılardan çok güzel görseller ortaya çıkacağından eminim.

Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarının çzellikleri ise referans modeller ile aynı. Fakat tekrardan özelliklerini hemen alta ekleyelim..:)

CUDA Çekirdeği: 3840 CUDA
Frekans hızı: 1582 Boost Saati (MHz)
Bellek hızı: 11400 mhz
Bellek: 12 GB GDDR5X
Arabirim: 384-bitMemory Arabirim Genişliği
Bellek bant genişliği: 547,7 GB/s
4.5OpenGL ve Direcktx 12
TDP Değeri: 250 W
Güç Çıkışı: Bir adet 8-pin ve bir adet 6-pin

Nvidia’dan Star Wars Temalı Galactic Empire Titan XP Huzurlarınızda 0 567

Nvidia’dan Star Wars Temalı Galactic Empire Titan XP Huzurlarınızda

NVIDIA artık referans tasarım ekran kartlarında modifiyeli modeller yapıp Star Wars temalı Collector’s Edition Galactic Empire Titan XP ekran kartını ön satışa çıkardı. Nvidia Star Wars Temalı iki adet yeni Titan XP modeli çıkarmış durumda. Bu iki ayrı tasarıma sahip ekran klartları Star Wars’taki Jedi Order karakterinden ve Galactic Empire İmparatorluğundan adını almış durumda.

Nvidia her model için aynı referans tasarıma sahip kartlar üretirken bu kez referans tasarımı modifiye etti. Bu sayede hem Syar Wars severlerine hemde modifiye canavarlarına hitap ederek ekran kartı piyasasını canlandırdı adeta..:) Fakat bu yeni modifiye edilmiş Collector’s Edition Galactic Empire Titan XP adından da anlaşılacağı gibi sadece NVİDİA’nın  Pascal mimarilerinde en üst seviye olan TİTAN XP için sınırlı sayıda üretilmiş durumda.

NVİDİA’nın Star Wars temasına sahip ekran kartı gerçekten mükemmel ötesi bir görüntüye sahip ve filmde kullanılan meşhur ışın kılıçları ve uzay gemileri ilham alınmış. Galactic Empire modeli adından anlaşılacağı gibi Galactic gezegeninden geliyor ve kartın rengi uzay boşluğu tonların koyu renklere sahip ve yapısı kanatları uzay gemilerinden esinleşmiş. Kartta kırmızı ledlere yer verilmiş ve özel tema olduğu için rgb olarak üretilmedi sadece tek renkte yanıyor ledler… Kartın referans tasarımdaki fan yapısı aynı fakat şekilleri hafif değiştirilerek Star Wars’taki uzay gemilerinin tiribünlerine benzetilmiş ve içlerinde yine kırmızı ledler mevcut.

Ekran kartının gövdesindeki soğutucu heatsinklerin bulunduğu kısımda ise şeffaf bir kapak kullanılarak tekrardan kırmızı ledler ile görselleştirilirken ekran kartının alt kısmında kırmızı renkli TİTAN X ve üst kısmında GALACTİC EMPİRE logosu mevcut. Ayrıca kartın arka kısmında bulunan backplate te ise STAR WARS logosu çok şık ve kaliteli bir görüntü sunuyor kullanıcılara..:)

Ne zaman satışa çıkacak ?

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarını ön siparişe açtığını belirtmiştik. TİTAN XP kartların fiyatlarının yüksek olduğunu hepiniz bilirsiniz fakat NVİDİA bu özel üretim modellerin fiyatlarını yine aynı tutmuş. Standart model TİTAN XP ile Collector’s Edition 1200$ olarak aynı fiyat ile satışta şuan. Fakat aldığım bilgilere göre bu ekran kartları Türkiyeye gelmeyecek. Ama almak isteyenler elbette yurt dışından ön sipariş ile şimdiden satın alabilirler…:)

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartları 17 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülecek ve kullanıcılardan çok güzel görseller ortaya çıkacağından eminim.

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarının çzellikleri ise referans modeller ile aynı. Fakat tekrardan özelliklerini hemen alta ekleyelim..:)

CUDA Çekirdeği: 3840 CUDA
Frekans hızı: 1582 Boost Saati (MHz)
Bellek hızı: 11400 mhz
Bellek: 12 GB GDDR5X
Arabirim: 384-bitMemory Arabirim Genişliği
Bellek bant genişliği: 547,7 GB/s
4.5OpenGL ve Direcktx 12
TDP Değeri: 250 W
Güç Çıkışı: Bir adet 8-pin ve bir adet 6-pin

MSI, yeni GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’i duyurdu ! 0 604

MSI, yeni GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’i duyurdu !

MSI, GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’ün duyurusu ile özel GeForce GTX 1080 Ti grafik kartları listesine eklenmeye devam ediyor; Tam kapaklı su bloğuna sahip ilk özel GTX 1080 Ti.

GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X, özel bir PCB, 8 + 2 fazlı güç tasarımı ve 8 + 8 pinli PCIe güç konektörlerine sahiptir. Ve güç kaynak’larını, biraz zorlayacak gibi duruyor.

EK Water Blocks, muhteşem MSI ejderhası ve logosuna sahip su bloğunun yanı sıra NVIDIA’nın şu anda ihtiyaç duyduğu GeForce GTX logosunu ön planda tasarladı. GPU, bellek ve VRM’lerde nikel kaplamalı bir taban kapağı var.

Kart 3584 CUDA çekirdeği, 11 GB GDDR5X bellek ve Pascal GP102 GPU ile birlikte geliyor. Bu model, Gaming X veya Sea Hawk X (AIO Soğutucusu ile birlikte) aynı saat hızına sahip. Şuanda yeni Sea Hawk EK X su bloğunun piyasa satış fiyatı netleşmedi.

 

Merakla Beklenen METRO EXODUS’a Corsair iCUE Aydınlatma Entegrasyonu Eklendi 0 383

Merakla Beklenen METRO EXODUS’a Corsair iCUE Aydınlatma Entegrasyonu Eklendi

PC oyun çevre birimleri bileşenleri alanında dünya lideri olan CORSAIR, bugün büyük bir video oyunu yayıncısı Deep Silver ve geliştirici 4A Games ile bir ortaklık duyurdu. Ve CORSAIR iCUE yazılımı ile merakla beklenen oyun METRO EXODUS’a özel PC ve çevre aydınlatma entegrasyonu getirildi.

METRO EXODUS, 4A Games tarafından geliştirilen,first-person  ve hayatta kalma korkusuyla nabızları yükselten savaş ve gizliliği harmanlayan, şimdiye kadar görülen en ilgi çekici öyküye dayalı bir oyun. İlk defa METRO oyuncuları, kıyamet sonrası Moskova’nın yeraltı tünellerini, Rusya’nın radyoaktif kalıntılarına karşı inanılmaz, kıtalar arası bir yolculuğa bir grup Spartan Rangers’a götürecekler.

PC’de METRO EXODUS oyuncuları, oyunun ortaya çıkmasıyla dinamik olarak tepki verecek olan iCUE uyumlu RGB ürünlerinin tam ekosistemini kullanarak oyuna yeni bir daldırma deneyimi yaşayabilecekler. CORSAIR iCUE yazılımı tüm uyumlu ürünlerinizi tek bir arayüzde birleştirerek, sisteminizi canlı, senkronize RGB ışıklandırmasıyla hayata geçirecek. Tüm arayüz ayarı FarCry 5 Oyunundada olduğu gibi tek bir ayar ile senkronize olacak. Yani oyun içinde iCUE yazılımı etkin hale getirmeniz ile windows üzerindeki yazılım otomatik senkron olacak ve sisteminizde bulunan tüm corsair rgb ürünleri oyun içerisindeki aksiyona göre renk geçişleri sunarak ortamnızı oyuna göre aydınlatacak.

FarCry 5 oyunundan örnek bir görüntü olarak gözünüzde canlanması için alta bir görsel ekledim.

CORSAIR, standart PC aydınlatmasının ötesine geçen oyun içi etkileşimler oluşturmak için METRO EXODUS’un geliştirilmesinde geliştirici 4A Oyunları ile yakın bir şekilde çalışmıştır. Sürünen yeşil ışıklı radyasyon tehlikeleri konusunda sizi uyarmaktan, düşmanların kırmızı renkte yanıp sönmesiyle ilgili sizi uyarmak için, bu efektler CORSAIR çevre birimleriniz ve bileşenleriniz animasyonlu ışıklarla dinamik olarak tepki verdiği için oyun üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olacak.

Ortaklığı kutlamak için CORSAIR, Kuzey Amerika oyuncularına hem METRO EXODUS’a hem de 31 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında Seattle’daki PAX West’deki tüm yeni CORSAIR VENGEANCE Gaming PC’ye bir ilk bakış sunacak. CORSAIR VENGEANCE Oyun PC’leri, CORSAIR’ın en üst düzey PC donanımı ve derin iCUE entegrasyonundan en iyi özelliklere sahip olan CORSAIR tarafından tamamen tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu tarihler arasında bir ön sunum ile oyunun oynanış esnasından canlı görüntülerde herkese sunulacaktır diye tahmin ediyoruz.

Deep Silver’ın ana şirketi Koch Media’nın COO’su Klemens Kundratitz’in sözleri ise bizi oldukça heyecanlı bir görsel şölen bekliyor olacağının garantisi niteliğinde.
“CORSAIR iCUE dinamik aydınlatma, oyunun ötesine geçmemize ve METRO EXODUS’a yepyeni bir seviyeye getirmek için oyuncunun kurulumuna geçmemizi sağlıyor” dedi. “Oyuncularımızın sistemlerini etkileyici görsel geribildirimin güç merkezlerine dönüştürmek için CORSAIR ile ortaklık yapma şansına girdik.”

Bizlerde merakla dört gözle bekliyor olacağız. Oyun 2019 Şubat ayı ile erişilebilir olacak. Eğer bir aksilik oluşmazsa ilk iCUE testlerini sizlerle videolu olarak paylaşacağız.