Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİRTX 3070 TI’ın 8 GB VRAM’le Geleceği Onaylandı!

RTX 3070 TI’ın 8 GB VRAM’le Geleceği Onaylandı!

RTX 3070 TI ve abisi 3080 TI serileri heyecanla bekleniyordu. Şu ana kadar üzerine spekülasyon yapılan tek şey kaç GB bellekle geleceği konusuydu. Ortaya çıkan MSI markalı kartlarla beraber artık bellek hakkında bilgi sahibi olduk.

MSI Sızıntısı 3070 TI VRAM’ini ortaya çıkardı. Sızdırılan görüntülerde hem MSI GeForce RTX 3070 Ti SUPRIM hem de VENTUS 3X ekran kartlarını görüyoruz. Bu kartlar estetik açıdan kesinlikle hoş görünmekle birlikte, ambalajın kenarlarına daha yakından bakıldığında GPU’nun 8 GB VRAM‘e sahip olacağını doğruluyor gibi görünüyor. Bu haliyle önceki model olan RTX 3070’den bellek farkı olmayacak gibi görünüyor. Ancak performans konusunda fark atacağı konusu önceki gelişmeler baz alındığında kesin gibi duruyor.RTX 3070 TI’ın 8 GB VRAM’le Geleceği Onaylandı!

Bellek konusunda ilk tespitler şu şekilde: TI olmayan sürümle aynı miktarda VRAM içerdiğinden  NVIDIA‘ nın ne tarz gelişmeler yapacağı konusu ise merak ediliyor. Bu da AMD gibi yüksek saat hızlarına çıkacağını gösteriyor. Ancak yüksek saat hızı beraberinde yüksek güç tüketimini getiriyor. Yüksek güç tüketimi ısınmayı ve Coil Whine gibi problemleri de beraberinde getiriyor.

Msi leak2 ModArtPC

Bir diğer konu ise bellek miktarının aynı kalmasının yanı sıra GDDR6 yerine GDDR6X bellek kullanılacak olması. Bu da performansı artıracaktır. Ancak bunları kartları görmeden cevaplamak zor olacak.

Ancak asıl merak konusu ise şu; Kartların fiyatları ne olacak? Kartlar ne zaman ülkemizde satılacak? Bu gibi haberleri takip etmek için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Siz ne düşünüyorsunuz? – Yorumlarda bize bildirin!

 

65e601cca73a1e0d144f9f1925e322e4
Burak Sarı
Merhaba, ben Burak. Aslen bir #Fizyoterapist, biraz da mühendisim. Ama hepsinden önce teknoloji aşığıyım. Burada size bu aşka dair yeni bilgileri sunmak için varım.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular