Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİRTX 3080 TI Özellikleri ve Benchmark Sonuçları Sızdı!

RTX 3080 TI Özellikleri ve Benchmark Sonuçları Sızdı!

RTX 3080 TI‘ın ve 3070 TI’ın bu hafta sonundan önce resmen duyurulması beklenirken, RTX 3080 TI’ın özellikleri sızdırıldı.  GPU’ların hakkında edinilen bilgiler şimdiye kadar oldukça azdı. Ancak yayınlanan raporun ardından, 3080 TI‘ın sadece özellikler değil, aynı zamanda detaylı bir benchmark sonucuna da gösterildi. Bu sayede yeni kartlar hakkında tanıtım öncesinde yeni bilgilere sahip olduk.RTX 3080 TI Özellikleri ve Benchmark Sonuçları Sızdı!

NVIDIA GeForce RTX 3080 TI

Resmi  Geekbench 5 puan gönderiminin ardından, öncelikle 3080 TI‘ın bazı temel özelliklerin onayını aldık. Bunlar büyük ölçüde GPU’yı çevreleyen önceki tüm söylentileri doğrulasa da, özellikle barındıracağı VRAM miktarını (12GB) bize sunmuş durumda. Ancak yayınlanan benchmark puanıyla, tüketicilerin bu tasarımdan gerçekte ne düzeyde performans bekleyebileceğine dair öngörülerimizi elde etmiş bulunmaktayız.RTX 3080 TI Özellikleri ve Benchmark Sonuçları Sızdı!rtx

Benchmark Sonuçları!

Bu bilgilerin performans açısından göreceli ve oyun bazlı net bilgiler vermeyeceği biliniyor. Ancak aldığı  puanla 3080 Ti‘nin 3090‘a oldukça yakın bir performans göstereceğini görüyoruz.  Açık olmak gerekirse bunu ilk olarak 2-3 ay önce duymuştuk. Ama  bu kıyaslama sonucuyla bunun kesinleştiğini ve ilk onayını aldığımızı bildirebiliriz.

benchmark 3080ti ModArtPCBiz ne düşünüyoruz?

Kartın sızdırılan verileri baz alındığında rekabetçi görünüyor. Tabi burada resmi olarak kartları görmedikçe kesin bir şey demek her zaman zordur. Kartlar çıkıp incelemelerini yaptıkça daha detaylı sonuçlar ve bilgiler elbette ki gelecektir. Ancak şu an ki görüntüsü ile fiyatta rekabetçi olursa NVIDIA doğru bir adım atmış gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde resmi lansman sonrası kartların incelemeleri hakkında ambargonun kalkmasıyla daha detaylı bilgileri Youtube kanalımızda görebilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın!

Youtube Kanalımız: ModArt PC – YouTube

Siz ne düşünüyorsunuz? – Yorumlarda bize bildirin!

65e601cca73a1e0d144f9f1925e322e4
Burak Sarı
Merhaba, ben Burak. Aslen bir #Fizyoterapist, biraz da mühendisim. Ama hepsinden önce teknoloji aşığıyım. Burada size bu aşka dair yeni bilgileri sunmak için varım.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular