Geçtiğimiz günlerde Samsung düzenlediği Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Note ailesini tanıtmıştı. Kullanıcılarına iyi bir tasarım ve kullanım kolaylığı sağlamayı hedefleyen Samsung, içerik üreticilerini ön planda tutuyor ve geniş vaatler sunuyor. Peki Note 10’un özellikleri ve fiyatı nedir? Gelin bu konunun detaylarına yakından bakalım.

Galaxy Note 10’da öncelikle 6.3 inçlik uçtan uca bir ekran bizi karşılıyor. Ek olarak belirtelim ki Note 10 ailenin en küçük üyesi. HDR10+ teknolojisine sahip Dinamik AMOLED bir ekrana yer verilmiş. Çekeceğiniz fotoğraflar hem daha canlı hem de daha net görünmesi sağlanacak. Ekran çözünürlüğüne baktığımızda ise 2280 x 1080 piksel. Ekran yoğunluğu da 401 ppi ve bu değer gerçek hayatta memnun edici bir değer.

Corning Gorilla Glass 6 ile korunan Galaxy Note 10, 166 gram ağırlığında. Sizlere ufak bir tavsiyem telefonu kılıfsız kullanmamanız yönünde.

Donanım kısmına bakacak olursak oldukça güçlü bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Telefon bir çok ülkede 7nm mimarisine sahip Snapdragon 855 ile geliyor fakat ülkemizde Exynos 9825 ile piyasada olacak. Önceki model olan Galaxy Note 9 ile kıyaslarsak, sentetik testlere baktığımızda işlemci tarafında %33, grafik tarafında ise %52’lik bir iyileştirme söz konusu. Micro SD kart desteği olmayan telefon 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile satışa çıkacak.

Herkesin merakla beklediği kısımlardan biri de kamera; 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram değerine sahip ultra genşi açılı kamera sahip. 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.5 ve f/2.4 değişken diyafram değerinde geniş açılı kamera ve 12 Megapiksellik telefoto kameraya yer verilmiş. 16 Megapiksellik üçüncü kamerası f/2.1 diyafram değerinde. Bu kamera bize 123 derecelik geniş bir açı ile fotoğraf çekmemize imkan sağlıyor. Ön kısımda 10 Megapiksellik bir selfie kamerası yer alıyor. Galaxy Note 10, 3500 mAh pil ve 25W şarj adaptörü ile birlikte geliyor. Ek olarak ayrıca satın alınabilir 45W süper hızlı şarj adaptörü olduğunuda belirtelim.

Üzücü kısımlardan biri ise Galaxy Note 10’da 3.5mm kulaklık girişine yer verilmemiş. Sevindirici kısmı ise en güncel Wi-Fi teknolojisine yer verilmesi, böylece 2 Gigabit download, 150 Mbps upload hızlarını görmemiz mümkün olacak.

Galaxy Note serisinin olmazsa olmazı S-Pen. Tasarımı değişen kalemde Samsung büyük geliştirmeler göstermiş. Özellikle fotoğraf ve video kısmında daha fonksiyonel hale getirilmiş. Zum yapma ve çekim modları arasında ki geçişi kalemden yapabilmeniz mümkün. Ayrıca Duman Siyahı, Ay Tozu Grisi ve Fildişi Beyazı renkleriyle raflarda yerini alacak. Her şey iyi güzel, bu kadar teknoloji anlattık ama bize oluru nedir bunun derseniz bu kısım biraz üzücü. Samsung’un resmi sitesinde Note 10, 9899TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Ülkemizde ki vergi işleyişini düşünürsek hiç şaşırtıcı gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here