Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİŞaşıracaksınız: RTX 3090'ın Tasarımı ve Boyutu Belli Oldu

Şaşıracaksınız: RTX 3090’ın Tasarımı ve Boyutu Belli Oldu

NVIDIA GeForce RTX 3090 3 Slot kaplayacak!

Gelecek GeForce RTX 3090 ekran kartının yeni fotoğrafı ortaya çıktı. RTX 2080’e kıyasla biraz daha yüksek ve uzun olduğu açıkça görünen RTX 3090’ın 3 slot kaplayacağı şimdiden kesinleşti. Bakalım anakart üreticileri bu duruma ne gibi çözüm üretecekler hep beraber göreceğiz.

Yeni bir görsel sızdırılana kadar RTX 3090 Founders Edition bu şekilde piyasaya çıkacak gibi duruyor. Tasarımına baktığımızda biraz asimetrik hatlar ön planda ve dikkatimizi çeken zıt taraflara yerleştirilmiş fan tasarımına yer verilmiş. Bu tasarımın soğutma açısından ne gibi bir yararı olacak kart elimize ulaştığında yapacağımız testlerde göreceğiz.

Kart üzerinde RTX 3090 yazısı çok zor görünüyor. Sızıntıyı yapan kişiye göre RTX 3090, 1400$ perakende satış fiyatıyla raflarda yerini alabilir. Fakat her zaman dediğimiz gibi Nvidia son dakikada fikir değiştirmeye meyilli olduğundan ambargodan saatler önce bile fiyat konusunda net bilgi vermek neredeyse imkansız.

Teknik özellikler hala belli değil fakat çıkan sızıntılar arasında RTX 3090’ın en az 5248 CUDA çekirdeği ve 24 GB GDDR6X belleğe ve GA102 GPU’ya sahip olduğu söyleniyor. Bu model, GeForce RTX 3090 Founders Edition olarak da bilinen Nvidia referans tasarımıdır. Net bilgileri Nvidia, 1 Eylül’de düzenlenecek etkinlik sonrasında sizlere aktarmış oluruz. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular