Sony, 30 Eylül’e kadar toplam 67.5 Milyon PS4 sevkiyatı gerçekleştirdi. 456

Sony, kalitesini ve performansını ortaya koyarak dünya genelinde 67.5 milyon PS4 Oyun Konsolu sevkiyatını gerçekleştirdi.

 

 

Sony 30 Eylül de sona eren ikinci çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. 2. çeyrek de 4.2 milyon sevkiyat gönderildi ve bu miktar geçen yılın aynı dönemine göre 0.3 milyon arttı. Sony, 1 nisanda başlayan ve 31 marta 2018 yılında sona eren 2017 yılı mali yılında sevk edilen tahmini 18 milyondan 19 milyona yükseldi bu, Mart 2018 e kadar toplam 79 milyon PS4’ün satışa sunulacağı düşünülüyor.

PS4 satışları, bir önceki yıla göre %35.4 artarak (sabit para birimi bazında %25 artış) 433.2 milyar Yen (japonya para birimi) oldu. Bu önemli artış, öncelikle donanım satışlarındaki artışın yanı sıra ağ üzerinden satışlar, döviz kurlarının etkiside dahil PlayStation4 Yazılım satışlarındaki artıştan kaynaklandı.

İşletme gerlirleri, yıllık baz’da 35,8 milyar yen artarak 54,8 milyar yen oldu. Bu önemli artış satışlarda yukarıda belirtilen artıştan dolayı, kısmen satış, genel yönetim harcamaları artışıyla dengelendi. Mevcut çeyrekte, kurdaki dalgalanmalarının etkisiyle 3.1 milyar yen, pozitif bir etki oluştu.

Haberimizin sonlarına gelirken PS4’ün bu satış artışında gerçekten iyi iş çıkardığını görüyoruz. Sony firmasına, ModArt PC ekibi olarak tebriklerimizi ileterek haberimizi sonlandırıyoruz sağlıcakla kalın. :)

Merhabalar Cihan ben. 20 yaşındayım, İstanbul üniversitesinde Elektronik Haberleşme Teknolojisi bölümünde okuyorum. Okul eğitimime ek olarak yazılım dilleri ve grafik tasarımı konusunda çeşitli eğitimler almaktayım. Bilgisayar donanımları ve yazılımları ile hemen hemen 3 yıldır ilgileniyorum. Facebook ve çeşitli forumlar aracılığı ile insanlara ulaşıp bildiğim kadarı ile insanlara yardımcı olmaya ve tavsiyede bulunmaya çalıştım. En sonunda karşıma çıkan bir fırsatı değerlendirdim ve yaklaşık bir sene önce katıldığım Modart Pc ailesinde grup moderatörlüğü ve editörü olarak yer alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir