Ana SayfaHABERGÜNDEMStack Overflow'dan 1,8 Milyar Dolarlık Rekor Satış

Stack Overflow’dan 1,8 Milyar Dolarlık Rekor Satış

Bir çok yazılımcının en azından bir defa soru sorduğu yada bir tane kodu kopyala – yapıştır yaptığı, kimilerimizin iş aldığı, herkesin yardımına koşan o mükemmel site satılıyor.

Yazılımcıların soru-cevap olarak kullandığı Stack Overflow platformu, Prosus (PROSY) şirketi tarafından tam 1,8 milyar dolara satılıyor. 2008 yılında Jeff Atwood ve Joel Spolsky tarafından kurulan ve bu zamanlarda yazılım geliştiricilerinin göz ağrısı konumunda. Stack Overflow’un şu anda 100 milyon kullanıcıya ve 153 farklı yatırımcıya sahip. Yatırımcıların arasında çok önemli firmalar var. Bunlardan en önemlileri Spark Capital, Andreessen Horowitz, Silver Lake WatermanGICUnion Square VenturesIndex Ventures ve Times Bridge gibi önemli firmalar yer alıyor.

Prosus Nedir?

Prosus, Avrupa‘nın en büyük tüketici şirketi ve Dünya’nın en büyük teknoloji yatırımcıları arasında yer almaktadır. TencentBrainlyBYJU’sCodecademyOLX, PayURemitly ve Udemy gibi şirketlerde önemli derecede hissesi bulunan Dünya’nın önde gelen teknoloji yatırımcılarından birisidir. Prosus’un amacı topluluk odaklı şirketleri daha önemli yerlere taşımak ve belli başarıya ulaştırmaktır.

Stack Overflow’da fazlasıyla topluluk odaklı ve yaralı bir şirkettir. Ve Prosus Stack Overflow’u işyerinde öğrenim ve işbirliğinin geleceğine odaklanmaları için ideal yatırım haline getiriyor. Satış ile ilgili açıklamayı Joel Spolsky web sitesinden ve Stack Overflow’un blog sayfasından belirtti.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular