Ana SayfaMOBİLGiyilebilir TeknolojilerTeknoloji Gelişiyor! Sınırsız Kullanım Sunan Kablosuz Kulaklık

Teknoloji Gelişiyor! Sınırsız Kullanım Sunan Kablosuz Kulaklık

Teknoloji gün geçtikçe ilerlemeye ve bizi şaşırtmaya devam ediyor. Hayatımızı olumlu yönde etkileyen teknolojiler bazen ise bize olumsuzluklar sunabiliyor. Fakat bugün hem bizi hem de doğamızı olumlu yönde etkileyecek olan bir teknolojik gelişmeyi inceleyeceğiz.

İlk Şarjsız Kablosuz Kulaklık Duyuruldu!

Kablosuz kulaklıklar gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Hemen hemen her yönden olumlu olan kablosuz kulaklıkları 2016 yılından bu yana kullanıyoruz. İlk üretildiği zamanlar şarj ve bağlantı sorunları olsa da gelişen teknoloji ile bu sorunlar da ortadan kayboldu. Gelelim asıl konumuza. Urbanista markasının tasarlamış olduğu yeni kablosuz kulaklıkta kendi kendini şarj edebilme özelliği bulunuyor. Peki nasıl?

Cihazın üst kısmında bulunan güneş panelleri sayesinde kulaklık kendisini şarj edebiliyor. Bu panellerin sadece güneş ışığından değil, her türlü ışıktan enerji almaları bekleniyor. Bunlara ek olarak Urbanista sınırsız bir kullanma süresi iddia ediyor. Cihaz1 saatlik güneş ışığı ile 3 saat, 1 saatlik yapay ışık ile 1 saatlik kullanım sağlıyor.

Los Angeles Adı Verilen Kulaklığın Teknik Özelliklerine:

  • Windows, Android ve iOS ile tam uyumlu olarak çalışabiliyor
  • Google Asistan ve Siri uyumlu
  • Aktif Gürültü Önleme
  • Bluetooth 5.0 ve Usb Type-C bağlantı
  • 40 mm’lik dinamik sürücüler

Kulaklıkta herhangi bir aydınlatma bulunmamasının sebebi ise maksimum kullanım süresi olduğu açıkça ortada. Peki bunca özellik varken fiyatı ne olacak?

Yaz aylarının ilk günlerinde kullanıcıları ile buluşması planlanan Los Angeles, şu anlık ön sipariş aşamasında. Urbanista yetkilileri ise fiyatın 200 Dolar civarı olacağını söylüyor. Günümüz dolar kuru ile 1000 TL’nin oldukça üstünde olacağı aşikar. Sizce bu kulaklık alınmaya değer mi? Yorumlarda buluşalım.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular