Ana SayfaOYUNPC OYUNUbisoft Şimdiye Kadarki En Güçlü Çeyreğe Sahip.

Ubisoft Şimdiye Kadarki En Güçlü Çeyreğe Sahip.

Ubisoft, yapmış olduğu son kazanç çağrısında şirket tarihindeki en güçlü çeyreğini yaşadığını açıkladı. 2020’nin son çeyreği için (Ekim – Aralık arası) şirket, yıllık % 120 artışla 1,21 milyar $ ‘lık rekor kıran net rezervasyon bildirdi. Bu durum kısmen Assassin’s Creed Valhalla, Immortals: Fenyx Rising ve Watch Dogs Legion gibi devasa oyunların piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor.

Özellikle Assassin’s Creed Valhalla, 2020’nin son çeyreğinde şirket için büyük bir gelir sağladı. Yıl sonuna kadar 12 milyon kopya sattı.

Ubisoft’un finans müdürü Frederick Duguet kazanç çağrısında: “Assassin’s Creed Valhalla’nın tarihin en büyük Assassin’s Creed oyun lansmanı” ve “yeni nesil konsollarda en çok satan ikinci oyun” olduğunu açıkladı ve  bundan dolayı Assassin’s Creed Valhalla’nın Odyssey‘den “daha güçlü ve daha uzun lansman sonrası desteğe sahip olacağını” belirtti.

Ayrıca Ubisoft, birinci sınıf AAA oyunlarının yanı sıra ücretsiz oynanabilen oyunların üretimini 2022’ye kadar artırmayı planladıklarını açıkladı.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular