Vega GPU’lar İçin AMD’nin Radeon Pro Yazılım Güncellemesi 1419

Vega GPU’lar İçin AMD’nin Radeon Pro Yazılım Güncellemesi

Amd’nin yeni ve en güçlü ekran kartları için Radeon Pro Software’nin yeni bir sürümü hazırlanıyor.  Vega tabanlı Radeon Professional Graphics için, Crimson ReLive Edition pek bir işe yaramıyor. İş amaçlı kullanıcılar ve oyuncular için destek ve bir takım yeni özellikleri beraberinde getiren bu yeni güncelleme, bakalım neler sunuyor.

 

Amd bu yılın başlarında kullanıcılara açık kaynaklı ve ücretsiz bir Render platformu olan  Radeon ProRender Teknolojisini tanıtmıştı. Yeni Radeon Pro Software, 3DS Max, Maya ve Blender için eklentiler de dahil olmak üzere en popüler 3D içerik oluşturma araçlarından dördüncüsü olan Radeon ProRender teknolojisini bu yazılım ile birlikte kullanıcılara sunuyor. Ayrıca yeni sürücü ProRender teknolojisini Solidworks’e getiren ve fiziksel olarak modelleri oyunlara ve VR deneyimlerine aktarabilmek için uygulamalarınızı Unreal Engine’e aktarmanızı sağlayan bir eklenti de içeriyor.

 

Yeni yazılımın getirdiği özellikler say say bitmiyor. Bir nevi güvenlik yazılımı olan Radeon Pro Security de bu yazılıma eklenmiş. Bu yazılım sadece donanım onaylı uygulamaların bilgisayarınıza yüklenmesini sağlıyor. Yani yetkisiz 3. parti yazılımların önüne geçmeye çalışıyor Amd. Ayrıca bu güvenliğini Microsoft’un Device Guard teknolojisi ile eşleştiriyor. Yeni sürücü ayrıca, Rx Vega kartlarda HDR görüntü desteği sunuyor.

 

Radeon Pro ReLive, eğitim ve sunum materyalleri oluşturmak için Windows ortamında yaptıklarınızı kaydetmenizi sağlıyor. ReLive’ın profesyonel versiyonu, geçen hafta Radeon Software Crimson ReLive’a tanıtılan 100Mbps maksimum bit hızı, web kamerası şeffaflığı teknolojisi, geliştirilmiş ses denetleyicisi ve yakalama bildirimleri yükseltmeleri de dahil olmak üzere oyuncular için Radeon Software Crimson ReLive ile aynı özelliklerin çoğunu bu yazılımla da sunuyor.

 

AMD’nin Radeon Pro Yazılımının en yeni sürümü, oyun geliştiricilerin tasarımlarını test etmelerini kolaylaştırıyor. Ayrıca  üç adede kadar farklı sürücü yazılımını kurmanıza  ve aralarında anında geçiş yapmanıza izin veriyor. Radeon Pro Yazılımına ek olarak Radeon Software paketinin iki versiyonunu kurabilir ve aralarında bilgisayarınızı yeniden başlatmadan geçiş yapabilirsiniz. Bu, geliştiricilerin kendi oyun yazılımlarını özel bir oyun makinesine taşımadan test etmelerini sağlıyor.

 

Yazılımın ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir bilgi yok. Fakat Rx vega kartlar 14 ağustosta piyasadaki yerini alıyor. Bu yazılımında çok geçmeden yayınlanması bekleniyor.

Herkese Merhabalar arkadaşlar.:) ModArt PC web sitemize hoşgeldiniz. ''Teknolojiyi Görsellikle Buluşturanlar'' olarak adlandırdığımız siteyi 2016 yılında yayına açıtık. Yayıncılık hayatına malesefki biraz geç başlamış bulunuyoruz :) 2000'li yılların başından beri merak olarak başlayan bilgisayar elektronik bilim ve teknoloji tutkunluğum zamanla hem hobim hemde işim oldu. Bugüne kadar yüzlerce custom sıvı soğutmalı sistem ve hatta 10'larca özel üretim kasa tasarladım. Standart olarak çalıştığım firmalarda topladığım sistemler şuan belki 10.000 lerce kişiye ulaştı. Ve sonrasında gördüğünüz gibi artık benimde sosyal medya olayına atılıp daha çok kişiye hitap etme vaktimin geldiğini anladım. Kanalımızda Bilgisayar donanımları incelemeleri, Sistem önerileri ve incelemeleri, ''Abi Kardeş Muhabbet'' adı altında soru cevap günleri, bilgisayar üzerine ''REHBER'' videoları, yazılım ve programlar hakkında destekler dışında ''Oyun'' inceleme ve videoları yer alıyor. Ve hatta kendi tasarladığım özel modifiye ürünleri ve custom bilgisayar kasaları da mevcut..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir