Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARIXiaomi Hızlı Şarjda Çığır Aşmaya Hazırlanıyor

Xiaomi Hızlı Şarjda Çığır Aşmaya Hazırlanıyor

Ünlü teknoloji devi Xiaomi, hızlı şarj teknolojisini inanılmaz seviyelere çıkaran üreticilerden birisi. Şuan da kablosuz şarj konusunda ki rekoru hala elinde tutan Xiaomi firması 120W kablosuz şarj kullanan nadir firmalardan birisi. Çinli teknoloji devi sürekli olarak yeni teknolojileri zorluyor ve geliştiriyor. Şimdi ise yeni HyperCharge teknolojisi ile rekor kıracağını bugün twitter hesabından açıkladı. Xiaomi firması HyperCharge ile akıllı telefonlara bambaşka bir boyut getirecek.

200W Desteğine Sahip Hızlı Şarj Teknoljisi

Oldukça yeni olan HyperCharge teknolojisinin kablolu mu kablosuz mu olacağı konusunda net bir bilgi yok. Henüz bu yılın başlarında açıklama yapan Xiaomi, 2021 yılının ikinci yarısında piyasa sürmeyi planladığı 200W desteğine sahip bir telefon olduğuna dair haberler çıkmıştı. Ve bu özelliğin kablolu + kablosuz + ters kablosuz olduğunu açıklayıp Xiaomi kullanıcılarını heyecanlandırmıştı.

Xiaomi’nin en yüksek modeli olan Mi 11 Ultra67W kablolu şarj, 67W kablosuz şarj ve toplam 144W‘a ulaşan 10W ters kablosuz şarjı destekliyor. Çinli teknoloji devi son çıkardığı Akıllı Telefon modelleri olan Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra‘da bulunan 67W destekli kablosuz şarj teknoljisi ile hızlı şarj rekorunu elinde tutuyor.

Ancak bu teknolojiyle pili güvende tutmak için nasıl bir adım geleceği de muallak. Sonuçta hiç kimse hızlı şarj teknoloji için pillerini berbat etmek istemez. Ancak yarın açıklanacak olan HyperCharge teknolojisi ile birkaç dakika da şarj olan akıllı telefonların günlerine yaklaştığımızı anlamak çok da zor olmamalı.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular