Yeni BWM X8'in Prototipi Sızdırıldı

Son zamanlarda BMW X7'yi yenileme çalışmalarıyla gündemdeydi. Fakat bu sızdırılan prototip X7'den farklı olması sebebiyle bir süredir dillerden düşmeyen X8'i akıllara getiriyor.

BMW X8 farklı bir SUV araç olacağa benziyor. Prototipin arka kısmı yeni çıkan diğer SUV modellere göre daha farklı hatlara sahip olacak gibi duruyor. X8, X4 ya da X6'dan çok BMW X2'ye benzeyecek gibi. Standart bir coupe SUV gibi eğimli bir bagaj kapağı değil de daha dik bir bagaj kapağı ile çıkacağını fotoğraflardan anlıyoruz. Ön kısımda ki BMW'nin meşhur böbrek ve çevresine baktığımızda yanında duran X7 ile karşılatıracak olursak daha keskin hatlarla gelmesi olası bir durum gibi görünüyor.

Çıkan ilk söylentilere göre X8 M45e plug-in hibrit model araçta, BMW X5 xDrive45e modelinde yer verilen 388 beygir güçte ve 600 Nm tork gücüne sahip güçlü bir BMW motoru kullanılacak. M45e kasa BMW X8'in diğer SUV araçlara göre daha sakin ve uysal bir araç olacağını da unutmayalım. Farklı paketlerde üretilecek BMW X8'in daha hırçın tasarımlı, yüksek beygir ve tork gücü olan M paket X8 seçeneğinin de olacağını tahmin ediyoruz. Bu M paket BMW X8'de, M3 ve M5 Competition modellerinde yer alan arkadan itişli dört çeker özellikli 750 beygirlik motor kullanılacağı gelen tahminler arasında. 

BMW X8 taminen 2021 yılında tanıtılıp, 2022'de de yollarda göreceğimizi düşünüyoruz.

Kaynak: https://www.carscoops.com/2020/09/bmw-x8-prototype-makes-spy-debut-and-our-only-question-is-what-on-earth/

Bu makale için bir yorum bırak