YouTube Resmi Bir Google Reklamını Spam Olarak Gösterdi! 0 631

YouTube Resmi Bir Google Reklamını Spam Olarak Gösterdi!

YouTube Resmi Bir Google Reklamını Spam Olarak Gösterdi!

YouTube’nin videoları otomatik olarak kontrol etme sistemi yani algoritması dönem dönem olumsuz kararlar verebiliyor. Son zamanlar da içerik oluşturucularının karşısına sürekli çıkan spam filtresi, orta da bir neden bulunmazken karşınıza çıkabiliyor. Uzun süreden beri YouTube yayıncıları sinir eden bu olay’dan sonra, şimdi de Dünya devi Google’ye rahatsızlık vermeye başladı.

Google, yeni bir Chromebook hattı açmaya hazırlanıyor olabileceği konusunda bazı yazı konuşmasının ardından , şirketin nihayetinde yenilenen Pixelbook’u Ekim ayının başlarında piyasaya sürüldü, Ancak ironik bir şekilde, İnternet devi yeni Chromebook hattını YouTube’da tanıtmak için mücadele ediyor gibi görünüyor.
Giggly Redditors, bir nedenle, yeni Chromebook’lar için Google’ın tanıtım videolarından birinin spam olarak işaretlendiğini fark edebilecek kadar hızlıydı. ” Bu video, spam, aldatmaya yönelik uygulamalar ve dolandırıcılıklarla ilgili YouTube politikasını ihlal ettiği için kaldırılmıştır”, diye reklam engellendi.

Big G, konuyu düzelttiğinden beri Reddit kullanıcılarının bazı ekran görüntüleri almasından sonra bu olay trend oldu.
Tüm ülkeler de bu olayın paylaşılması, Google’nin bile hata yapabileceği görüşüne kapıldı..
Neyse sorun kısa süre de çözüldü ama olmaması daha iyiydi.
Hiç bir kimsenin hata yapamayacağı görünüşün de olanlar bu hatalar gibi olaylar olabileceğini unutmasın.

Mountain View heavyweight, yeni Pixelbook’u tanıtmak için ilginç bir yaklaşım yakaladı. Şirket, Kasım ayı başlarında özellikle Chromebook ürün grubuna ayrılmış bağımsız bir YouTube kanalını başlattı .
Bunun gibi beklenmedik küçük sorunlar , popüler video paylaşım platformunda nadir görülen bir şey değildir .

Kısa bir süre önce , Bir kaç YouTube kullanıcısı, Google’ın yeni iPhone X özellikli videolarını herhangi bir sebep olmaksızın demonet hale getirdiğini söyledi . Ve sonra YouTube’un demonetizasyon botu ile ilgili tüm mesele var.
Bir şey olursa, bu küçük gaffe YouTube’daki herkese küçük zaman oluşturucuların dan platformun kendisinin üreticisine hoş olmayan komplikasyonların yaşandığını gösteriyor.

Tabii ki, birileri de bunu videoda yakalayıp YouTube’a yüklemeyi başardı.
İşte görüntüler:

Sizler bu konu hakkın da neler düşünüyorsunuz ve siz de bir yayıncı veya video paylaşan birisi iseniz bura da açıklama yapabilirsiniz bu konu hakkın da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir