29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİIntel Core i7 11700K Resmi Lansmandan Önce Satıldı!

Intel Core i7 11700K Resmi Lansmandan Önce Satıldı!

Intel Core i7 11700K işlemcisi yurtdışında bazı perakendecilerde satışa çıktı. Bu çok sık gördüğümüz bir şey değil. Nvidia RTX 3060’in de lansmandan haftalar önce tüm dünyada satıldığını gördük. Ancak bu ürün zaten ocak ayında sunuldu. Bu yüzden çok şaşırtıcı değildi. Intel Core i7 11700K işlemci ise Intel tarafından henüz duyurulmadı.

Intel Core i7 11700K, Rocket Lake-S mimarisinde 8 çekirdekli ve 16 iş parçacıklı bir işlemci. Bu işlemci serisinin 16 martta açıklanacağı söyleniyor. Ancak CPU üreticisi, yeni serinin teknik özelliklerini ve fiyatlarını onaylamadı. Aslen Intel Core i7 11700K resmi olarak mevcut değil.

Almanya’daki en büyük perakendecilerden biri olan Mindfactory bu işi biraz karıştımış gibi görünüyor.  Halihazırda yeni CPU’ları satıyor. Hatta bu süreçte hiçbir ambargonun ihlal edilmediğini iddia ediyor. 11. Nesil işlemcileri satın alanların test sonuçlarını paylaşması sonucu ortaya çıkan durum kafaları karıştırdı.

 

Genellikle yalnızca Alman müşterilere ürün sunan bir mağazanın, HardwareLuxx, PC Games Hardware ve ComputerBase gibi popüler Alman teknoloji forumlarında Intel Core i7 11700K performansıyla ilgili çeşitli sızıntıların çıkmasının sebebi olarak görülüyor. Bu forumların her birinde, Mindfactory‘nin işlemcinin lansman öncesi satışa çıkarmasıyla ilgili konular dikkat çekiyor.

Intel Core i7 11700K’nin satışları, Intel tarafından sıradışı ve bugüne kadar görülmemiş bir gelişme. Çünkü henüz lansmanı bile yapılmayan bu işlemci satışta ve performans testleri çıkmış durumda. Ayrca Z590 anakartlar da beraber tanıtılması beklenen diğer bir ürün. Bunlar da dahilinde satılmış durumda. Ancak yeni gelen chipsetle beraber Intel Core i7 11700K işlemci ciddi performans veriyor. Bu performansın Intel’in  şu anda 30 Mart’ta beklenen son bir mikro kod güncellemesi ile maksimuma çıkacağı da aşikar. Heyecanla lansman tarihinin ve işlemcilerin resmi çıkışını bekliyor olacağız.

Son olarak Mindfactory, 10. Nesil Core serisinden daha yüksek bir fiyata satılan i7 11700K işlemcisini hala sunuyor. Almanya’da yaşayan meraklı okurlarımız varsa, alıp denemeleri için hiçbir engel yok gibi görünüyor.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular