8 Pin CPU Uzatma Kablosu Turuncu Sleeve 0 594

8 Pin CPU Uzatma Kablosu Turuncu Sleeve

Merhaba Sevgili donanımcılar. Gördüğünüz gibi PSU Sleeve Kablo satışlarımız başladı..:)

Öncelikle sleeve nedir, özelliği nelerdir, nasıl yapılır neler kullanılır ve nasıl kullanırız ? Bunlara değinmek istiyorum. Çünkü satacağımız ürünün arkasında olurken sizlerinde aldığınız ürünün detaylı özelliklerini bilmenizin en doğal hakkı olduğuna inanıyorum. (Levon Turaç)

 

Sleeve nedir :


Sleeve çok sayıda ince polyester iplerden örülmüş farklı çapları bulunan ve kablo dışlarına geçirilmek için kullanılan bir malzemedir. Her renkte üretimi mümkündür. Genellikle kabloya extra dış koruma sağlamak için kullanılır fakat artık günümüzde biz modifiyecilere de hitap ediyor..:)

Özellikleri nelerdir :


Sleeve kablo çorabı ”PET” dediğimiz Polyester malzemeden üretilir. Bir nevi plastik türüdür. Farkı ise esnekliği yanma dereceleri erime noktalarının farklı olması.
Sleeve kablo kılıfları kullanacağınız kablolara uygun ölçülerde üretimleri mecvut. Bunun yanısıra kimyasal özelliklerine değinmem gerekirse Erime noktası 230 derecedir (celsius).
Ateşe dayanıklılığı yüksek bir malzemedir. Kolay kolay yanmaz ve hemen alev almaz.
Sıcaklığa karşı dayanıklıdır -50 dereceden +150 dereceye kadar forumunu korur yani..:)
Ve esnekliğinede değinelim. söylediğim gibi farklı ölçülerde sleeve kılıfları mevcut. Ve esneklik genelde ölçüye göre değişir. Fakat bizim kullandığımız kablo çorabının esnekliği 4mm e kadar çıkabiliyor yani sadece 18 awg değil 16 awg yani biraz daha kalın veya daha ince kablolar için kullanabiliyorsunuz.

Nasıl Yapılır ve Neler Kullanılır :

Sleeve kabloları yapmak biraz değil bayağı bi maharetli iştir. Kendim yaptığım için biliyorum. Uzun soluklu yapılınca can sıkabilir ”yeter beeeahh bu ne” diyebilirsiniz …:) ama yaptıktan sonra ” çok güzel olduuu beeeahhh”  de diyebilirsiniz. Tabiki düzgün şekilde yapabildikten sonra..:)
Öncelikle sleeve kablo yaparken gerekli olan malzemeler istediğiniz renkte sleeve kablo kılıfı ve ona uygun renkte 18awg kablo. Sonrasında konnektör ve konnektörlere uygun olan dişi ve erkek pinler. Ve en önemliside kullandığınız el aletleri. El aletlerine en son değineceğim.

Ölçü İşlemi :

Öncelikle ölçü belirlememiz gerekiyor. Ölçümüzü belirledikten sonra kablomuzu ve sleeve kablomuzu ona göre kesiyoruz. diyelim kablo uzunluğunuz 30cm istediniz ve sleeve malzemenizide ona göre ayarlamanız gerekiyor. Fakat sleeve kılıfları biraz gergindir yani sık dokunmuştur. O yüzden önce kabloyu kesip sonra sleeve çorabını kabloya geçirmek daha iyidir. çümki genelde sleeve kabloya geçirdiğiniz zaman kısa kalabiliyor. sleeve seçerkende dikkat etmelisiniz 18awg kablolar için genelde 2-3mm sleeve çapı tercih etmelisiniz kabloya daha iyi tutunuyor. bazıları 4mm sleeve alıyor bu sefer kablo içinde yüzebiliyor ve konnektörlere takınca konnektör dışında dolma gibi şişme yapabiliyor. Genelde orjinal olmayan ve ucuz olsun diye paraşüt ipi dediğimiz malzemeleri kullananlarda böyle olabiliyor. Ama her zaman orjinal malzeme kullanmayada özen gösterin…

Pin Ve Konnektörler :

Kablo ve sleeve işlemini hallettikten sonra pinlerimizi presleyerek çakma işlemimiz var. Burada en önemli husulardan biri pinleri çakarken kablonun iki ucundada pinler aynı yöne bakmalı. Yoksa konnektörlere taktığınız zaman kablo terse düşebilir ve mecburen kabloyu zorlayıp çevirmeniz gerekir. Ve buda zamanla sleeve çorabının kablodan ayrılmasına veya kablonun zarar görmesine sebep olabilir. Mazallah kısa devreye bile sebep olabilir.

Pinleri çakma işleminide hallettikten sonra pinlerimizi doğru olan dişi veya erkek konnektöre yönleri doğru olacak şekilde monte etmek kalıyor. Tabiki monte ettikten sonra iş bitmiş sayılmaz. Kablonuzu test etmek için cihazlar mevcut. test etmeden öncede kablo sıralamasına da özen göstermeniz lazım yanlış sırlama ile monte etmemek lazım. psu test cihazı ile kablolarınızı test edebilirsiniz. Muhakkat test edin ihmal etmeyin…

Kablo Toplama Tarakları :

En can alıcı kısıma geldim sayılır…:) Sleeve kabloların görünümünün düzgünlüğü için Kablo Tarakları. Sleeve kablolar sonuçta belli bir düzlemde düzgün durabiliyor. Fakat kasa içinde donanıma monte edince büktüğümüzden dolayı kablolar karışık durabilir. Ve bu hoş bir görüntü yaratmaz. Bu sebeple farklı çeşitlerde kablo tarakalrı mevcut. Ama bana göre en kullanışlısı normal kullanıcı için açık ağızlı olan modeldir. Bir diğeri ise kapalı tip kablo tarağıdır. Burdada seçim size  kalmış. Eğerki kapalı tip kablo tarağı isterseniz sleeve kablolarınızı hazırlarken kapalı kablo tarağınıda pinleri konnektörlere takmadan önce monte ederiz…. Sizede hazır şekilde gelmiş olur. Sadece kaydırıp mesafesini  ayarlamak size kalıyor..:)

El Aletleri :

Son olarak kullanılan el aletleri. El aletleri bana göre en önemli unsurdur. Sleeve kablo yapımı rehberinde buna değineceğim. videodada izleyebilirsiniz. yaklaşık 3 tane farklı el aletini tanıtacağım.  piyasada satılan ucuz 70-80 tl lik hatta 140 tl lik pin sıkma yani crimping tool diye geçen penseleri kullandım ve gerçekten hiç iyi değillerdi. O yüzden kaliteli malzeme kullanmak daima çok önemli. Düşük kalite olan malzemeyi kullanınca kalitesizliğini gördükçe hem kullanmak istemeyeceksiniz hemde paranız ziyan olmuş olacak.

Pin Sökme Aletleri :

Sonrasında olası durumlar için pin sökme aparatları var.  Ben ilk baş ucuz olan bir pin sökme seti vardı ondan yaklaşık 40 tane getirdim. Fakat tekini kullandım olmadı ikincisinide açtım yine olmadı çok kalitesiz ve işe yaramayan bir setti. Bu sebeple hepsini çöpe attım. Çünki kendim kullanamadığım kalitesiz bi malzemeyi kesinlikle kimseye satmam. Pin sökme aparatlarında yeni kaliteli ürün arayışında çok güzel ürünler keşfettim aldığım ve çöp olan malzemelere boşa para vermiş oldum. Pin sökmek için 4-5 parça el aleti mevcut.

Atx pinleri sökmek için dişi ve erkek pinlere ayrı ayrı iki alet. Çünki dişi ve erkek pinlerde tırnak yapısı farklı.Diğeri molex güç girişleri için olan yuvarlak ağızlı bi alet.Ve bir diğeri ise 2 farklı alet olmak kaydıyla ucu 4 tırnaklı fan konnektörlerini sökmek için olan ve diğeri tek tırnaklı dişi fan ve düpont dediğimiz power push buton bağlantısına kullandığımız pinleri sökmek için olan aletler. Bunları görsel olarak zaten videoda izleyebileceksiniz.. Ama dediğim gibi ben kaliteden yanayım ve sizde daima öyle olun.

Kullanım Şekilleri :

Sleeve kablo kullanım şeklinede gelince. Şuan sattığımız şekilde olan 30cm lik riser dediğimiz uzatma olanlar mevcut güç kaynağınızın dahili kablolarının ucuna takarak kullanılan modelidir. Birde özel olarak yapılan mevcut modüler güç kaynağınız varsa ona uygun şekilde daha uzun ölçülerde sleeve kablolar vardır. Ki kendi güç kaynağımda o şekilde yaptım..:) Birde modüler olmayan güç kaynaklarında sadece sleeve kablo çorabı giydirme işlemi vardır.
Fakat onu önermiyorum çünki sleeve kılıflarının altından aralarından kabloların renkleri görünüyor ve farklı renk olunca çok kötü sırıtıyor ve bana göre iğrenk bi görüntü oluşuyor. Güzel olsun derseniz eğer o işlem için. Güç kaynağınızı komple söküp kablolarını yeni renkli kablolar ile değiştirip lehinmlemeniz gerekiyor. Oda çok daha zor ve sıkıntılı bir işlem. Yani kullanım şekilleride bu durumda size kalmış tercih meselesi..:)

Yapım aşamasınıda sizlere anlatmış oldum du durumda..:)
Kablolarımız tek tek 18 awg renkli özel kablolarla yapılmaktadır. Satmış olduğumuz psu uzatma kabloları fabrika çıkışı değildir tüm sleeve çoraplarını tek tek kendimiz kablolara geçirip pinlerini konnektör montajını el işçiliği ile kendimiz yapıyoruz.
Satın aldığınız kablolar Güç kaynağınızın (PSU) 24 pin kablosunun ucuna erkek konnektör ucu takılarak kullanılır.
Kablolarımızın uzunluğu 32 cm dir Ve konnektörler dahil uzunluğu +- 35cm’dir. (standart 30cm olanlardan 2cm uzun kullanıyorum)
Farklı ölçü taleplerinizde bizimle irtibata geçiniz.

Satışlardaki renk seçenekleri dışında farklı kombinasyonlarda isterseniz, siparişinizde belirtmeniz yeterli olacaktır…

 

FİYAT : 37.tl  (Sitemize abone olan herkese %20 indirim) Yani 30.TL  :):):)
Not: Kablo tarağı ile satın almak isterseniz 5.TL fark ile duble tarağa sahip olabilir. Adet fiyatı 5tl fakat kablo ile alındığından 2 adet kablo tarağı 5.TL :) Toplamda kablo tarakları dahil 35. TL
Ödeme sadece havale ile. Kargo alıcıya aittir..
İletişim mail: levon.turac@modartpc.com

Not: Görseller bize aittir. Harici bir kaynaktan sleeve görseli kullanılmamıştır. İzinsiz kullanılması yasaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #4 0 1662

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #4

Merhaba sevgili Modart pc takipçileri. Steam Serimizin 4. bölümünde yine sizler için bütçe dostu ve farklı türlerden oyunları listeledik. Umarım beğenirsiniz. :)

Layers of Fear

Bu zamana kadar hiç korku oyunu paylaşmamıştık. Korku oyunlarından şahsen ben hiç haz etmem. Fakat Layers Of Fear korku oyunlarına farklı bir boyut getiriyor. Hem sanattan hoşlanıyorsanız, hem de oyunun size sunduğu bulmacaları çözmeye çalışırken, girdiğiniz her kapıda farklı bir yolda olduğunuz gerçeği de sizi oyunu tekrar tekrar oynamaya sevk edecek. Oyunu şuanda steam üzerinden %75 indirimle 7.75 TL den satın alabilirsiniz. Ayrıca Masterpiece edition sürümünü de 9 TL gibi bir fiyattan satın almak mümkün.

İlaveten türkçe dil desteğinin bulunduğunu da eklemek isterim. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

Tuval önünde kendi kendine şekillenirken, sen içkinden bir yudum daha al. Köşede loş bir ışık titreşiyor. Sayısız sanat eseri yarattın ama bunun gibi olanını asla. Neden daha önce yapmadın ki? Geriye dönüp baktığında her şey o kadar da açık görünüyor ki. Arkadaşların, eleştirmenler, iş ortakların… Yakında hepsi görecek. Ama hala eksik bir şeyler var…

Korku dolu gözlerle yukarı bakıyorsun. Bu melodi… Bu piyano sesi miydi? Sanki o çalıyor gibiydi… Ama bu imkansız. O gitti. Hepsi gitti.
Odaklanman gerek. Bu aşamaya gelmen ne kadar sürdü? Çok uzun ama artık önemli değil. Artık hiçbir şey dikkatini dağıtamaz. Neredeyse bitti. Hissedebilirsin. Senin Başyapıtın.

Gerçek bir korku şaheseri tuvale aktarılırken yardım etmeye cesaretin var mı? Layers of Fear ağırlıklı olarak hikayeye ve keşfe dayanan, birinci şahıs bir psikodelik korku oyunu. Çılgın bir ressamın zihninin derinliklerine dalıp, sürekli değişen bu muazzam Viktorya dönemi malikanesinde gezinirken deliliğinin sırlarını da ortaya çıkart. Ressamı saran sanrı, korku ve dehşetin perdesini aralarken, onun uzun süredir bitirmek için yanıp tutuştuğu başyapıtı tamamla.

Peki bize neler sunuyor ?


• Psikodelik korku – Kameranın her dönüşüyle ortam görünümünün tamamen değişmesi, cinnet hissi yaratıyor.
• Viktorya dönemi atmosferi – 19. yüzyılın başyapıtı olan tablolardan, mimari ve dekoratif ögelerden ilham alan bir oyun dünyasını keşfet.
• Özgün ve klasik sanat – Çok sayıda özgün sanat ve müzik eseri hikayeyi ve ortamı ete kemiğe büründürüyor.
• Hikaye odaklı keşif – Ressamın karanlık ve trajik geçmişine ait ayrıntıları yalnızca etrafı keşfederek ortaya çıkarabilirsin.

Batman: Arkham Knight

Batman’i seven olduğu kadar sevmeyeni de vardır elbet. Fakat sevseniz de sevmeseniz de, oyunda Batman gibi bir karakter ile Gotham şehrini yok etmek isteyen art niyetli insanların önüne geçmek, oldukça keyifli. Mevzu basit, görev yap, kendini geliştir. Oyun şuanda steam üzerinden %60 indirim ile 23,60 TL den satın alınabiliyor, ayrıca Premium Edition sürümü ise yine %60 indirim ile 35,60 TL den erişilebilir durumda. Oyuna şuradan erişebilirsiniz.

İlaveten Steam de DC oyunlarının hepsinde indirimler mevcut. Batman serisinin bütün oyunları gayet makul fiyatlarla satılıyor. Serinin son oyunu olduğu için ben bunu yazmayı tercih ettim. DC oyunlarının büyük indirimlerine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

Batman ™: Arkham Knight ödül kazanan Arkham üçlemesini Rocksteady Stüdyolarından destansı bir sonuca getiriyor. Yeni nesil platformlar için geliştirilen Batman: Arkham Knight, Rocksteady’nin Batmobile’in benzersiz tasarlanmış versiyonunu tanıttı. Arkham serisinin alkışlanarak oynatılan oyunu ile birlikte bu efsanevi aracın ilavesi, oyunculara sokaklarda gözyaşı döktüğü ve Gotham City’in bütün siluetinde uçmak için oyunculara nihai ve eksiksiz deneyimi sunuyor. Bu finalde, Batman, Gotham’ın süper suçlularını birleştirip Batman’ı sonsuza dek yok etmek için, korumak için ant içtiği şehre karşı nihai tehditle karşı karşıya.

Peki bize neler sunuyor ?

 • Be The Batman” – Dark Knight’ın Rocksteady’nin Arkham üçlemesinin son bölümüne girmesiyle birlikte tam Batman deneyimini yaşa. Oyuncular, Batmobile’in tanıtımı, FreeFlow Combat, adli tıp ve navigasyon gibi imza özelliklerinin geliştirilmesiyle daha önce hiç olmadığı gibi Dünyanın En Büyük Dedektifi olacaklar.
 • Batmobile’i Tanıyalım – Batmobile, tamamen görsel bir görünüm ve tam donanımlı üst düzey teknoloji araçlarıyla tamamen yeni ve orijinal bir tasarımla canlanıyor. Oyun dünyasında tamamen sürülebilir olması ve yüksek hızlı takip modundan askeri sınıf savaş moduna geçebilmesi için tasarlanan bu efsanevi araç, oyunun tasarımının kalbinde oturuyor ve oyuncuların Gotham’ da inanılmaz hızlarda sokakları ağlatmaya imkan sağlıyor. Bu ikonik araç Batman’ın her açıdan yeteneklerini artırıyor; navigasyon ve adli tıptan savaş ve bulmacayı çözerek gerçek ve kesintisiz bir insan ve makine birliği duygusu yaratıyor.
 • Batman: Arkham Knight, Gotham Şehrine tümüyle savaş getiriyor. Batman: Arkham Şehrindeki mahkûmlara karşı yıkıcı komploya tırmanan Batman: Arkham Asylum’un çarpıtılmış çatışmaları, Gotham’ın geleceği için nihai gösterilerle doruğa ulaşıyor. Scarecrow’un merhametinde, Batman dünyasında tamamen yeni ve özgün bir karakter olan Arkham Knight’ın yanı sıra Harley Quinn, Penguin, Two, Face ve Riddler. Gibi kötüler ile karşılaşın.
 • Gotham City’in tamamını keşfedin – Oyuncular ilk kez Gotham şehrini tümüyle açık ve ücretsiz bir oyun dünyasında keşfedebilme şansına sahipler. Batman: Arkham Şehri’nin beş katından daha fazlası, Gotham City, Arkham oyunlarının bilinen ayrıntılarıyla aynı düzeyde, elle hazırlanmış bir dikkatle hayata geçirildi.
 • Yan Misyonlar – Oyuncular Gotham sokaklarında patlayan karışıklıklara kendilerini tamamen sokabilirler. Oyunculara bireysel kötücüllere odaklanma veya onları kökten sökme veya yüksek profilli suçlu beyniyle karşılaşmalar da garanti altına alınmıştır.
 • Yeni Savaş ve Gadget Özellikleri – Oyuncular, daha önce hiç olmadığı kadar çok dövüş hareketleri ve yüksek teknolojiye sahip araçlar kullanabilir. Batan’ın kullanım bandı bir kez daha adli tıp araştırması, gizli intruzyon alanını genişleten yeni aygıtların tümünü içerecek şekilde Batman’ın Bataran’a batarangs, grapnel gun ya da line launcher mid-glide gibi gadget’ları yerleştirmesine olanak tanıyan yeni “gadget’lar” yeteneği. Ve dövüş becerileri.

NBA 2K17

Uzun uzun anlatacak pek bir şey yok. Basketbol oyunu işte :) Oyunu şuan Steam üzerinden %75 indirim ile 49,75 TL den satın alabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

NBA 2K16’nın rekor kıran lansmanının ardından NBA 2K serisi, NBA 2K17 ile en gerçekçi spor video oyunu olma iddiasını desteklemeye devam ediyor. “Tüm spor video oyunlarının onun gibi olmak istediği” (GamesRadar) bu seride NBA 2K17, oyunu yeni seviyelere taşıyacak ve video oyunu ve gerçeklik arasındaki çizgiyi belirsizleştirmeye devam edecek.

theHunter: Call of the Wild

theHunter: Call of the Wild™ Gerçekten vaktinizi çok güzel geçirebileceğiniz bir oyun, hele ki avcılıktan hoşlanıyorsanız tadından yenmez. Oyun şuan %33 indirim ile 32,83 TL den satılıyor. Pek bir indirim yok, ama çok yeni bir oyun olduğunu varsaydığımız zaman, hem de sunduğu keyifli oynanış ile kesinlikle parasını hak eden türden bir oyun. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

theHunter: Call of the Wild, şimdiye kadar yaratılan en sürükleyici av deneyimini sunar. Görkemli geyik ve büyüleyici bizondan sayısız kuşa, yaratıklara ve vahşi doğanın böceklerine kadar yaşam dolu güzel ve açık bir dünyaya adım atın. Bu 130 kilometrekare büyüklüğündeki dünya, Avalanche Studios’un on yılı aşkın aksiyon oyunu geliştirme deneyimi üzerinde yükselen ödüllü teknolojisi Apex kullanılarak yaratıldı. Zengin tek oyuncu tecrübesine ek olarak theHunter: Call of the Wild, 8 oyuncuya karar – iş birliği veya rekabet modunda – oynanabilecek benzersiz çok oyunculu seçenekler sunuyor. Mükemmel av deneyimlerinizi paylaşın, böbürlenin!

Peki bize neler sunuyor ?

Yeni Nesil Avcılık Deneyimi.

 • theHunter: Call of the Wild, şimdiye kadar yaratılan en sürükleyici av deneyimini sunar. Görkemli geyik ve büyüleyici bizondan sayısız kuşa, yaratıklara ve vahşi doğanın böceklerine kadar yaşam dolu güzel ve açık bir dünyaya adım atın.
 • Karmaşık hayvan davranışlarını, dinamik hava olaylarını, tam gece ve gündüz döngülerini, atış simülasyonunu, son derece gerçekçi akustiği, çok yönlü bir rüzgâr sistemi tarafından taşınan kokuları ve daha fazlasını deneyimleyin. Tüm sistemler yoğunluğu arttırmak ve avcı rolünü size daha iyi hissettirmek için birlikte çalışır.

Muazzam Açık Dünyayı Keşfedin.

 • Sulak alanlar ve yoğun ormanlardan yemyeşil vadilere ve açık tarlalara kadar değişen yaklaşık 128 kilometrekarelik araziyi keşfedin. theHunter: Call of the Wild’ın geniş dünyası, ayrı ve farklı av rezervlerine ayrılmış, her biri sürprizlerle ve unutulmaz anlarla dolu.
 • Bulunduğunuz yerdeki görevleri ve zorlukları kabul edin veya alışılmışın dışına çıkın. Gözetleme yerlerini, av kulelerini ve karakolları keşfedin. Bütün bunlar, büyük açık dünyada sizin hızla ve zahmetsizce hareket etmenizi sağlar.

Yapımda On Yıl.

 • theHunter: Call of the Wild, 6 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu ve 7 yıldır devam eden faaliyetiyle Expansive World’ün göze çarpan avcılık oyunu olan theHunter’ın gelişmiş versiyonudur.
 • Avalanche Studios ve Expansive Worlds, yeni nesil oyunculara avcılığı getiriyor. theHunter: Call of the Wild, on yıl boyunca aksiyon oyunları geliştiren ödüllü bir teknoloji olan Apex – Avalanche Open World Engine kullanılarak geliştirilmiştir.

Avcı Olun. Avı Tasarlayın.

 • Bir dizi tüfek, tabanca ve yay satın alıp teçhiz edin. Bunları dürbünler ve farklı mühimmat türleri ile kişiselleştirin. Favorilerinizi bulun ve ustalaşın. Çeşitli yetenek ve donanımların kilidini açarak karakterinizi geliştirin. Hayvanları çeken ürünlerin ve kokuların nasıl kullanılacağını öğrenin; ancak her şeyden önce avınızı inceleyin: Hayvanların davranışlarına, özelliklerine ve hareket biçimlerine iyice dikkat edin.
 • Avlanmada yeni misiniz? Sorun değil. İster ümit vaat eden bir acemi isterse bu işin gediklisi bir eski kurt olun, akıllı sistemler avlanmada maksimum faydayı sağlamak için size yardımcı olacaktır.

Av Deneyimlerinizi Paylaşın. Avınızla Böbürlenin.

 • Zengin tek oyuncu deneyimine ek olarak theHunter: Call of the Wild benzersiz çok oyunculu seçenekler sunuyor. 8 kişiye kadar arkadaşlardan (ya da tamamıyla yabancı kişilerden) oluşan bir grupla iş birliği veya rekabet halinde oyuna katılın. Oyun içi görevlerin ve etkinliklerin tadını çıkarın. Avcılık, arkadaşlarla paylaşıldığında daha tatmin edici ve heyecan vericidir. Deneyimlerinizi paylaşın, avınızla böbürlenin.
 • theHunter, oyuncu topluluğu ile birlikte kendini vadeden bir seri. theHunter mirasına bağlı kalarak yaratılan theHunter: Call of the Wild’ın daha iyiye doğru evrimi de yine oyuncularının derin bilgisi ve rakipsiz bağlılığı sayesinde olacak. Hep birlikte bunu daha da zengin bir deneyim haline getireceğiz.

Şimdilik bu kadar. Umarım oyunları beğenirsiniz. :)

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #2 0 1644

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #2

Bildiğiniz üzere Steam indirimlerini sizler için takip ediyoruz. Steam üzerinde almaya değer oyunlarla karşılaştıkça bu serimiz sizler için devam edecek. Serimizin ikinci bölümünde yine çok güzel oyunları sizlerle buluşturuyoruz. Umarım beğenirsiniz. :)

Just Cause 3 

Just Cause 3 açık dünya bir aksiyon oyunu. Gerçekten aksiyona dair ne varsa bu oyunda bol bol mevcut. Öyle sağlam bir hikaye beklemeyin, oyunun öyle bir amacı yok. Bu oyunun amacı sizi streslerinizden arındırmak. Oyunun aynı zamanda Multiplayer olarak oynanabildiğini de eklemek isterim.Oyun şuanda Steam de 28 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak oynanabiliyor. Bu süre zarfında oyunu tam %75 indirim ile 18,75 TL den satın alabilirsiniz. Aynı zamanda DLC’leri ile birlikte satın almak isterseniz şayet o zaman yine %75 lik bir indirim ile 28,50 TL den satın alabilirsiniz.


BU OYUN HAKKINDA
Akdeniz cumhuriyeti, doyumsuz bir iktidar iştahına sahip diktatör General Di Ravello’nun acımasız kontrolü altında olmaktan dolayı acı çekiyor. Rico Rodriguez, generalin iktidarını herhangi bir yolla yoketme görevini yerine getir. Gökyüzünden deniz yatağına kadar 400 kilometre karenin üzerinde eksiksiz bir silah cephanesi, araçlar ve mühimmatlar ile, kaostan hayal edebileceğiniz en yaratıcı ve patlayıcı yollarla açığa çıkmaya hazırlanın.


Bize Neler sunuyor ?

 • Tam özgürlük ile Akdeniz’de bir ada cenneti keşfedin – neredeyse sıfır limitli, açık bir dünyada skydive, BASE jump ve free dive ile havada kayarak Wingsuit’iniz ile dağların arasından geçip yeni bir yol keşfedin.
 • Binaları kullanmak, araçlara el koymak, hızlı hareket ettirmek veya nesneleri birbirine bağlayarak Kaos’a neden olan yaratıcı yeni yollar bulmak için Kanca ve Paraşüt kullanın.
 • Askeri üslerde, limanlarda, ceza infaz kurumlarında, polis karakollarında ve haberleşme tesislerinde bir diktatörü çökertmek için büyük yıkım zincirleri yaratmaya Av tüfeği ve füze rampasından, tank sıkışmalarına ve hava saldırılarından geniş bir patlayıcı silahıyla kendinizi silahlandırın.
 • Sürat tekneleri, jetler, helikopterler, turbo yakıtlı spor otomobilleri ve süper bisikletler dahil olmak üzere sürmek için çok çeşitli araçlar arasından seçim yapın.
 • Düzinelerce meydan okuma misyonu ile maceracı olun ve topluluk rozetleri kazanın.

Titan Quest Anniversary Edition


Titan Quest ise aksiyon RYO türünde gerçekten oynaması oldukça keyifli bir oyun. Bolca yaratık katlederek daha güçlü eşyalar edinip, bu sefer daha güçlü yaraktıklar katlettiğiniz oyunda, aynı zamanda boss fight’lar da mevcut. Oyun şuanda Steam üzerinden %80 indirim ile 6,20 TL den satışa sunuluyor. Aynı zamanda oyunun 2007 de çıktığını da eklemek isterim. Oyunun Anniversary edition olması ile bünyesinde bir takım değişiklikler sağlanıyor.
Bize neler sunuyor ?

 • Yerleşik bir sesli sohbet ve en iyi çok oyunculu bağlantı için çözen NAT gibi yeni özellikler de dahil olmak üzere, geri yüklenen ve geliştirilmiş çok oyunculu işlevselliği Daha fazla çözünürlük, daha büyük kamera mesafesi ve ölçeklenebilir UI boyutu desteği ile birleştiriyor
 • Geliştirilmiş performans ve genel kararlılık Yeni modding seçenekleri ve tam entegre atölyesi aracılığıyla modcular için destek sağlıyor.
 • Tüm Masteries, hasar türleri, benzersiz öğeler ve setlerdeki iyileştirmelerle tam denge sağlandı.
 • On yıllarca topluluk düzeltmeleri de dahil olmak üzere sayısız hata düzeltmesi ve diğer iyileştirmeler.
 • Büyük partiler için artan zorluklar, ödüller ve daha da fazla zorluk seviyeleri
 • Karşılaşacak onlarca yeni kahraman ve patron.
 • İyileştirilmiş düşman ve evcil hayvan.
 • AI Yaşam kalitesi, daha yüksek yığın limitleri, hızlı öğe alım, daha büyük bir kayıt ve hız ayarı gibi özellikler.
 • Duraklatılmış patlatmalar, test öğelerinin kaldırılması ve çoklu oynatıcıda mod karşılaştırmasıyla hile azaltılması
 • Arkadaş Davetiyeleri 

Gas Guzzlers Extreme

 

Gas Guzzlers Extreme çok oyunculu hem yarış hem savaş oyunu bir nevi ölüm yarışı filmini andıran oyunda gerçekten aksiyonun ve keyfin doruklarına varabilirsiniz. Hele ki yarış oyunlarını çok seviyorsanız ve tekdüzelikten sıkıldıysanız, bu oyun imdadınıza yetişecektir. Üstelik oyun şuanda Steam üzerinden %80 indirimle 7,80 TL ye satın alınabiliyor. Ayrıca Gold pack sürümü ile 11TL, Four pack(bütün DLC’lerin olduğu sürüm) ise 21,80 TL den satın alınabiliyor.
BU OYUN HAKKINDA
Gas Guzzlers Extreme hızlı, öfkeli, silahlı, bir ton araç, silah, yükseltme, parça üzerinde ikramiye ve ortamlara sahip olan delice bağımlılık savaşı yarış oyununda aksiyon dolu bir yolculuk yapın. Gas Guzzlers Extreme ekip / klan muharebeleri eklenerek araç muharebesi deneyiminde heyecan verici yeni bir deneyim. Oyuncular, düşük performanslı araçlarla oyuna başlarlar ve kısa sürede yüksek oktanlı yarışlar ve arenada savaşlar yaparak para kazanarak yüksek performanslı modellere ulaşabilirler.

Oyun boyunca ilerledikçe yeni oyun modları, ve araçların kilidi açılır. Sürüş ve dövüş becerilerini geliştirmenin yanı sıra, oyuncular kendi klan üyeleri ile eşleşecek şekilde kendi araçlarını özelleştirerek ya da kendi isteği doğrultusunda araçlarını özelleştirebilir.
Bize neler sunuyor?

 • 12 saatten fazla süren bir  tek oyuncu hikayesine sahip en iyi yarış.
 • 7 farklı modla (klasik ırk, güç ırk, savaş yarışı, nakavt, ölüm maçı, ayakta duran son adam ve bayrağı yakalayan) hızlı çok oyunculu turnuvalar; Ekip oyun modunda 4 takıma kadar takım mevcuttur.
 • 40 parça, 8 arenada ve 7 farklı ortamda 350+ mil yol. 12 benzersiz silah, silahlar üzerinde bonus ve güç yükseltmeleri.
 • 18 özelleştirilebilir araba (12+ yükseltme, renk, jant, çıkartma, vb.).
 • Çoklu yol parçaları ve sponsorlu etkinlikler.
 • AI botlarla anında oynama
 • diğer oyuncular eğlenmeye başlarken çok oyunculu maçınızı oluşturun
 • Geniş araç hasarına, hareket bulanıklığına ve özel boyalara sahip, güzel görüntülenen yüksek çözünürlükte araç görselleri
 • Direksiyon seti desteği.
 • Benzersiz espri tonları.

Umarım oyunları beğenirsiniz. Serimizin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere. Sevgili Modart pc takipçileri :)

Steam İndirim Tarihleri ‘Kara Cuma’ 0 578

Black Friday (Kara Cuma)

Steam İndirim Tarihleri ‘Kara Cuma’ Oyun severlerin merakla beklediği büyük Steam indirimlerinin tarihleri sızdırıldı. Steam’ın yaklaşan indirimi Black Friday yani Kara Cuma indirimi önümüz deki hafta içerisin de başlayacağı söyleniliyor.
Kara Cuma indiriminin 24 Kasım’a kadar değil, ancak içeri den sızıntı yapanlar Steam’in 22 Kasım Çarşamba günü – bu durumdan birkaç gün önce başlamak üzere bir indirim tarihi olacağı söylentisi var.

Steam’ın indirimlerini beklen oyuncular olarak en iyi indirim tarihi olarak Kış yani Yılbaşı indirimi ve Yaz indirimleri olarak biliniyor.

Geçtiğimiz ay da Cadılar Bayramının tarihi 26 Ekim 1 Kasım olarak belirtilmişti yine bu ay ‘Kara Cuma’ Black Friday indirim tarihi ise 22 Kasım 28 Kasım Arası olacağı söyleniyor.

Tarihler şöyle olacak:

 • Cadılar Bayramı: 26 Ekim – 1 Kasım
 • Steam Sonbahar (Black Friday) indirimi: 22 Kasım – 28 Kasım arasın da olacağı belirtiliyor.
 • Steam Kış indirimi : 21 Aralık – 4 Ocak

Bu tarihler arasın da Black Friday indirimin de hangi oyunların indirime gireceği konusun da pek bilgi yok ama geçen sene indirime giren oyunlar.

Steam geçen sene indirime giren oyunlar.

 • DOOM: 72 TL’ye düşmüştü.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: 65 TL
 • Fallout 4: 59 TL
 • Counter-Strike: Global Offensive: 16 TL
 • The Elder Scrolls V: Skyrim: 10 TL
 • GTA V: 89.5 TL
 • Far Cry 4: 45 TL
 • The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition: 44.99 TL
 • Rocket League: 18 TL
 • Euro Truck Simulator 2: 9.75 TL
 • Just Cause 3 XL: 32 TL
 • Total War: ATTILA: 20 TL

 

Daha önceki yıllar da olan indirimler de bu sene olacak indirimler için ; yeni çıkan ve popülaritesi yüksek olan oyunların %80’e varan indirimler olacağını belirtebiliriz çünkü her yıl gibi bu tarz oyunların indirimleri yüksek oluyor bazen 50 TL’lik oyunlar 15 TL’ye düşebiliyor çünkü oyuncuları kaybeden oyun yapımcıları mutlaka indirim tarihlerin de oyunlarının fiyatlarını düşük tutuyor.

Mesela American Truck Simulator pek satın alınmadı geçtiğimiz ay da Cadılar Bayramın da 20 TL’ye kadar düştü oyun.

Bu ay indirim’de tahminen 21-23 TL arası indirime gireceğini söyleyebilirim.

Sizin de indirim hakkın da görüşlerinizi almak isteriz.

Sony, 30 Eylül’e kadar toplam 67.5 Milyon PS4 sevkiyatı gerçekleştirdi. 0 583

Sony, kalitesini ve performansını ortaya koyarak dünya genelinde 67.5 milyon PS4 Oyun Konsolu sevkiyatını gerçekleştirdi.

 

 

Sony 30 Eylül de sona eren ikinci çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. 2. çeyrek de 4.2 milyon sevkiyat gönderildi ve bu miktar geçen yılın aynı dönemine göre 0.3 milyon arttı. Sony, 1 nisanda başlayan ve 31 marta 2018 yılında sona eren 2017 yılı mali yılında sevk edilen tahmini 18 milyondan 19 milyona yükseldi bu, Mart 2018 e kadar toplam 79 milyon PS4’ün satışa sunulacağı düşünülüyor.

PS4 satışları, bir önceki yıla göre %35.4 artarak (sabit para birimi bazında %25 artış) 433.2 milyar Yen (japonya para birimi) oldu. Bu önemli artış, öncelikle donanım satışlarındaki artışın yanı sıra ağ üzerinden satışlar, döviz kurlarının etkiside dahil PlayStation4 Yazılım satışlarındaki artıştan kaynaklandı.

İşletme gerlirleri, yıllık baz’da 35,8 milyar yen artarak 54,8 milyar yen oldu. Bu önemli artış satışlarda yukarıda belirtilen artıştan dolayı, kısmen satış, genel yönetim harcamaları artışıyla dengelendi. Mevcut çeyrekte, kurdaki dalgalanmalarının etkisiyle 3.1 milyar yen, pozitif bir etki oluştu.

Haberimizin sonlarına gelirken PS4’ün bu satış artışında gerçekten iyi iş çıkardığını görüyoruz. Sony firmasına, ModArt PC ekibi olarak tebriklerimizi ileterek haberimizi sonlandırıyoruz sağlıcakla kalın. :)

Sleeve Kablo Rehberi – En ince detayına kadar ( Cable sleeving ) 2 1754

Sleeve Kablo Rehberi – En ince detayına kadar ( Cable sleeving )

Merhaba Sevgili donanımcılar. Gördüğünüz gibi PSU Sleeve Kablo satışlarımız başladı..:)

Öncelikle sleeve nedir, özelliği nelerdir, nasıl yapılır neler kullanılır ve nasıl kullanırız ? Bunlara değinmek istiyorum. Çünkü satacağımız ürünün arkasında olurken sizlerinde aldığınız ürünün detaylı özelliklerini bilmenizin en doğal hakkı olduğuna inanıyorum. (Levon Turaç)

 

Sleeve nedir :

Sleeve çok sayıda ince polyester iplerden örülmüş farklı çapları bulunan ve kablo dışlarına geçirilmek için kullanılan bir malzemedir. Her renkte üretimi mümkündür. Genellikle kabloya extra dış koruma sağlamak için kullanılır fakat artık günümüzde biz modifiyecilere de hitap ediyor..:)

Özellikleri nelerdir :


Sleeve kablo çorabı ”PET” dediğimiz Polyester malzemeden üretilir. Bir nevi plastik türüdür. Farkı ise esnekliği yanma dereceleri erime noktalarının farklı olması.
Sleeve kablo kılıfları kullanacağınız kablolara uygun ölçülerde üretimleri mecvut. Bunun yanısıra kimyasal özelliklerine değinmem gerekirse Erime noktası 230 derecedir (celsius).
Ateşe dayanıklılığı yüksek bir malzemedir. Kolay kolay yanmaz ve hemen alev almaz.
Sıcaklığa karşı dayanıklıdır -50 dereceden +150 dereceye kadar forumunu korur yani..:)
Ve esnekliğinede değinelim. söylediğim gibi farklı ölçülerde sleeve kılıfları mevcut. Ve esneklik genelde ölçüye göre değişir. Fakat bizim kullandığımız kablo çorabının esnekliği 4mm e kadar çıkabiliyor yani sadece 18 awg değil 16 awg yani biraz daha kalın veya daha ince kablolar için kullanabiliyorsunuz.

Nasıl Yapılır ve Neler Kullanılır :


Sleeve kabloları yapmak biraz değil bayağı bi maharetli iştir. Kendim yaptığım için biliyorum. Uzun soluklu yapılınca can sıkabilir ”yeter beeeahh bu ne” diyebilirsiniz …:) ama yaptıktan sonra ” çok güzel olduuu beeeahhh”  de diyebilirsiniz. Tabiki düzgün şekilde yapabildikten sonra..:)
Öncelikle sleeve kablo yaparken gerekli olan malzemeler istediğiniz renkte sleeve kablo kılıfı ve ona uygun renkte 18awg kablo. Sonrasında konnektör ve konnektörlere uygun olan dişi ve erkek pinler. Ve en önemliside kullandığınız el aletleri. El aletlerine en son değineceğim.

Ölçü İşlemi :

Öncelikle ölçü belirlememiz gerekiyor. Ölçümüzü belirledikten sonra kablomuzu ve sleeve kablomuzu ona göre kesiyoruz. diyelim kablo uzunluğunuz 30cm istediniz ve sleeve malzemenizide ona göre ayarlamanız gerekiyor. Fakat sleeve kılıfları biraz gergindir yani sık dokunmuştur. O yüzden önce kabloyu kesip sonra sleeve çorabını kabloya geçirmek daha iyidir. çümki genelde sleeve kabloya geçirdiğiniz zaman kısa kalabiliyor. sleeve seçerkende dikkat etmelisiniz 18awg kablolar için genelde 2-3mm sleeve çapı tercih etmelisiniz kabloya daha iyi tutunuyor. bazıları 4mm sleeve alıyor bu sefer kablo içinde yüzebiliyor ve konnektörlere takınca konnektör dışında dolma gibi şişme yapabiliyor. Genelde orjinal olmayan ve ucuz olsun diye paraşüt ipi dediğimiz malzemeleri kullananlarda böyle olabiliyor. Ama her zaman orjinal malzeme kullanmayada özen gösterin…

Pin Ve Konnektörler :

Kablo ve sleeve işlemini hallettikten sonra pinlerimizi presleyerek çakma işlemimiz var. Burada en önemli husulardan biri pinleri çakarken kablonun iki ucundada pinler aynı yöne bakmalı. Yoksa konnektörlere taktığınız zaman kablo terse düşebilir ve mecburen kabloyu zorlayıp çevirmeniz gerekir. Ve buda zamanla sleeve çorabının kablodan ayrılmasına veya kablonun zarar görmesine sebep olabilir. Mazallah kısa devreye bile sebep olabilir.

Pinleri çakma işleminide hallettikten sonra pinlerimizi doğru olan dişi veya erkek konnektöre yönleri doğru olacak şekilde monte etmek kalıyor. Tabiki monte ettikten sonra iş bitmiş sayılmaz. Kablonuzu test etmek için cihazlar mevcut. test etmeden öncede kablo sıralamasına da özen göstermeniz lazım yanlış sırlama ile monte etmemek lazım. psu test cihazı ile kablolarınızı test edebilirsiniz. Muhakkat test edin ihmal etmeyin…

Kablo Toplama Tarakları :

En can alıcı kısıma geldim sayılır…:) Sleeve kabloların görünümünün düzgünlüğü için Kablo Tarakları. Sleeve kablolar sonuçta belli bir düzlemde düzgün durabiliyor. Fakat kasa içinde donanıma monte edince büktüğümüzden dolayı kablolar karışık durabilir. Ve bu hoş bir görüntü yaratmaz. Bu sebeple farklı çeşitlerde kablo tarakalrı mevcut. Ama bana göre en kullanışlısı normal kullanıcı için açık ağızlı olan modeldir. Bir diğeri ise kapalı tip kablo tarağıdır. Burdada seçim size  kalmış. Eğerki kapalı tip kablo tarağı isterseniz sleeve kablolarınızı hazırlarken kapalı kablo tarağınıda pinleri konnektörlere takmadan önce monte ederiz…. Sizede hazır şekilde gelmiş olur. Sadece kaydırıp mesafesini  ayarlamak size kalıyor..:)

El Aletleri :

Son olarak kullanılan el aletleri. El aletleri bana göre en önemli unsurdur. Sleeve kablo yapımı rehberinde buna değineceğim. videodada izleyebilirsiniz. yaklaşık 3 tane farklı el aletini tanıtacağım.  piyasada satılan ucuz 70-80 tl lik hatta 140 tl lik pin sıkma yani crimping tool diye geçen penseleri kullandım ve gerçekten hiç iyi değillerdi. O yüzden kaliteli malzeme kullanmak daima çok önemli. Düşük kalite olan malzemeyi kullanınca kalitesizliğini gördükçe hem kullanmak istemeyeceksiniz hemde paranız ziyan olmuş olacak.

Pin Sökme Aletleri :

Sonrasında olası durumlar için pin sökme aparatları var.  Ben ilk baş ucuz olan bir pin sökme seti vardı ondan yaklaşık 40 tane getirdim. Fakat tekini kullandım olmadı ikincisinide açtım yine olmadı çok kalitesiz ve işe yaramayan bir setti. Bu sebeple hepsini çöpe attım. Çünki kendim kullanamadığım kalitesiz bi malzemeyi kesinlikle kimseye satmam. Pin sökme aparatlarında yeni kaliteli ürün arayışında çok güzel ürünler keşfettim aldığım ve çöp olan malzemelere boşa para vermiş oldum. Pin sökmek için 4-5 parça el aleti mevcut.

Atx pinleri sökmek için dişi ve erkek pinlere ayrı ayrı iki alet. Çünki dişi ve erkek pinlerde tırnak yapısı farklı.Diğeri molex güç girişleri için olan yuvarlak ağızlı bi alet.Ve bir diğeri ise 2 farklı alet olmak kaydıyla ucu 4 tırnaklı fan konnektörlerini sökmek için olan ve diğeri tek tırnaklı dişi fan ve düpont dediğimiz power push buton bağlantısına kullandığımız pinleri sökmek için olan aletler. Bunları görsel olarak zaten videoda izleyebileceksiniz.. Ama dediğim gibi ben kaliteden yanayım ve sizde daima öyle olun.

Kullanım Şekilleri :

Sleeve kablo kullanım şeklinede gelince. Şuan sattığımız şekilde olan 30cm lik riser dediğimiz uzatma olanlar mevcut güç kaynağınızın dahili kablolarının ucuna takarak kullanılan modelidir. Birde özel olarak yapılan mevcut modüler güç kaynağınız varsa ona uygun şekilde daha uzun ölçülerde sleeve kablolar vardır. Ki kendi güç kaynağımda o şekilde yaptım..:) Birde modüler olmayan güç kaynaklarında sadece sleeve kablo çorabı giydirme işlemi vardır.
Fakat onu önermiyorum çünki sleeve kılıflarının altından aralarından kabloların renkleri görünüyor ve farklı renk olunca çok kötü sırıtıyor ve bana göre iğrenk bi görüntü oluşuyor. Güzel olsun derseniz eğer o işlem için. Güç kaynağınızı komple söküp kablolarını yeni renkli kablolar ile değiştirip lehinmlemeniz gerekiyor. Oda çok daha zor ve sıkıntılı bir işlem. Yani kullanım şekilleride bu durumda size kalmış tercih meselesi..:)

Not: Görseller bize aittir. Harici bir kaynaktan sleeve görseli kullanılmamıştır….