Acer Predator Orion 9000 Oyun Bilgisayarı 0 2549

Acer Predator Orion 9000 Oyun Bilgisayarı

Acer masaüstü platformu için harika bir oyun bilgisayarı çıkartıyor. Acer Predator Orion 9000 için ‘şimdiye kadarki en güçlü oyun bilgisayarı’ diyerek oldukça iddialı bir çıkış yaptı.

Bilgisayarın en önemli kısmı olan sistem özellikleri ise, i9 Extreme Edition Core i9-7980XE işlemciye destek verecek (18 çekirdek ve 36 izlekten bahsediyoruz). İlaveten bilgisayar oyun amaçlı olarak çıkıyor olsa da, iş amaçlı kullanımlar içinde oldukça elverişli. Sistem üzerinde 128 GB’a kadar ddr4 ram desteği ve 42 TB depolama imkanı bulunuyor. Ekran kartı olarak ise 4 adet Rx Vega 64 kullanılacak. Son bir not olarak ta sistemde donanım yükseltme imkanı olduğunu da eklemek isterim.

Bilgisayar 4K ve üzeri çözünürlüklerde oyun imkanı sunuyor. İlaveten VR desteğine de sahip.

Hız aşırtmak için BIOS üzerinde ıvır zıvır detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız. Acer tek bir tuş ile bunu sizin için yapılabilir hale getirmiş. Tabii ki hız aşırtmadan bahsettiğimizde daha çok güçten bahsediyoruz. Bu gücün bedeli olarak ta daha çok elektrik ve ısıdan söz etmemek olmaz.

Acer Predator Orion 9000 için Acer’s IceTunnel 2.0 adı verilen bir soğutma yöntemi kullanılmış. Bu soğutmayı açıklamak gerekirse. Hava akışını kontrol eden bu çözüm sistemindeki mevcut ısıyı çeşitli bölgelere ayırıyor ve her kısımdaki ısıyı gidermek için ayrı bir hava tüneli bulunduruyor ve kasanın ön ve üst kısmında bulunan metal kısımlardan ısı atılıyor. Ayrıca işlemci için Cooler Master tarafından üretilen 360mm’lik bir sıvı soğutma bulunuyor.

Kasa üzerinde toplam beş adet 120mm fan yuvası bulunuyor. Bu fanlar sayesinde sistemin depolama birimleri de oldukça ferah bir şekilde çalışabiliyor.

Bağlantılara gelecek olursak.  iki USB 2.1 portu (Type-A ve Type-C), sekiz USB3.1 Gen 1 portu (1xType-C ve 7x Type-A) ve iki adette USB 3.1 Gen2 portu içeriyor. Ayrıca  Predator Orion 9000, depolama amacıyla toplam üç M.2 yuvası da bulunuyor.

Tasarımdan söz edecek olursak. Kanadı olsa uçardı demek mümkün. 🙂

Kasa üzerinde siyah ve gümüş renkler kullanılmış. Yan tarafındaki pencereyi açmak içinde bir mandal kullanılmış. Ayrıca sisteme komple erişilebilmesi için kasanın sol tarafında kalan pencereye de bir mandal eklenmiş. Ayrıca en önemli konu olan, kasanın ön tarafındaki ve içerisindeki ışıklandırmalar tamamen RGB tercih edilmiş.

Ayrıca kasa içerisinde yanıp sönen LED ışıklarda bulunuyor. Tabii bu isteğe bağlı isterseniz kapatabilirsiniz. Ayrıca kasanın taşınmasını kolaylaştırmak için alt tarafında tekerlekler bulunuyor. (o kasa sürüklenirmi.) Sizde benim gibi sürüklemek istemezseniz üst tarafında tutabilmeniz için iki kısım da eklenmiş

Acer Predator Orion 9000’in aralık ayında piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyatı ise 2000 Euro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir