ASUS Yeni Kavisli Monitörü ROG Strix XG32VQ Modelini Duyurdu 0 535

ASUS Yeni Kavisli Monitörü ROG Strix XG32VQ Modelini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers bugün, ürün ailesine yeni eklenen modelleri duyurdu arkadaşlar. İşte karşınızda ASUS ROG Strix XG32VQ kavisli monitörü.

ASUS’un 32 inç boyutundaki ROG Strix XG32VQ, akıcı oyun oynama ve üstün görüntü kalitesi için mükemmel dengeyi sağlarken benzersiz bir izleme deneyimi sunuyor. Görüntü yırtılması ve takılma yaşanmaması için Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisine yer verilmiş. Ayrıca ASUS Aura Sync sayesinde diğer Aura özellikli bileşenler ve çevre birimleri ile kusursuz senkronizasyon ile sistemlerinizde şık bir görüntüye ulaşıyorsunuz.

Etkileyici kavisteki gerçekçi görüntüler

ROG Strix XG32VQ , ekranın her noktasının göze aynı mesafede olması için 1800R kavise sahip. Bu sayede, etkileyici görüntüler, renk bozulması ve kaymasının çok daha az olduğu geniş izleme açıları ve uzun oyun maratonlarında bile çok rahat bir izleme deneyimi elde ediliyor.

Bu kavisi, %125 sRGB renk gamıyla birlikte sunan ROG Strix XG32VQ gerçekçi ve canlı renkler oluşturmada hiç zorlanmıyor. 32” boyutu ve 2560×1440 pixel çözünürlüğüyle daha net ve daha detaylı dokular elde ederek benzersiz bir deneyim yaşatıyor kullanıcılara.

Oyunlardan ilham alan estetik görünüm

Dahili ASUS Aura Sync aydınlatma teknolojisi, ROG Strix XG32VQ’yu Aura özellikli diğer bileşenler ve çevre birimlerine bağlama işlemini basitleştiriyor ve ayrıca ışıkları müzik veya ses efektleriyle senkronize etmeyi de daha kolay hale getiriyor. Senkronizasyonu yapmak için dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza Aura Sync yazılımını kurmanız yeterli.

Ek olarak, özel Light Signature projeksiyon kiti ise ışık yansıma efektleri oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. ROG logolu iki adet kapağın yanı sıra verilen bir adet boş kapakla her oyuncu kendi tarzını yansıtan özel projeksiyonunu oluşturabiliyor.

Kusursuz oyun deneyimi:

ROG Strix XG32VQ en yüksek düzeyde ayarlarla oynanan hızlı oyunlar için 144 Hz’lik inanılmaz tazeleme oranıyla her şeyin tamamen akıcı görünmesini sağlıyor. Görüntü yırtılmasını, değişken kare hızlarını, ekran titreşimini ve giriş gecikmesini azaltan Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisi yer alıyor.

Oyunculara özel özellikler:

Profesyonel oyuncuların görüşleriyle geliştirilen ASUS’a özgü oyun özellikleri ROG Strix XG32VQ modelinde de yer alıyor. GamePlus kısayol tuşu; farklı nişangah seçeneklerine, zamanlayıcıya, saniye başına kare sayacına ve ekran hizalama özelliğine anında erişim sağlıyor. GameVisual özelliği, görüntüyü farklı oyun türlerine göre optimize eden yedi adet ayar modu sunuyor. DisplayWidget yazılımı ise kullanıcıların hızla ayar yapmasını veya ASUS GameVisual, App Sync ve mavi ışık filtrelerini yapılandırmasını sağlıyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

32 inç QHD (2K) bir monitör olan ROG Strix XG32VQ’te süper hızlı 144 Hz tazeleme oranı, %125 sRGB renk gamı ve Adaptive-Sync (FreeSync) özellikleri bulunuyor.

Arka bölümdeki ASUS Aura Sync ortam aydınlatması ve özelleştirilebilen Light Signature projeksiyon kiti oyunlardan ilham alan bir atmosfer meydana getiriyor.

Ürünü ASUS’un Kendi Sitesinde görmek için buraya tıklayın…

ASUS ROG Strix XG32VQ Özellikleri.

Panel boyutu (çaprazlama): 31,5” (80,1cm) geniş ekran (16:9)
Panel arka aydınlatma / tür: WLED / VA
Gerçek çözünürlük / Tazeleme oranı: 2560 x 1440, 144Hz
Renk Doygunluğu: 125% sRGB
Tepki süresi: 4 ms (griden griye)
Adaptive-Sync(FreeSync) teknolojisi: Var, 48Hz–144Hz
GameVisual: Var (FPS, RTS/RPG, Yarış, sRGB, Sinema, Manzara, MOBA, Kullanıcı modu)
GamePlus: Var (Nişangah, Zamanlayıcı, FPS Sayacı, Ekran Hizalama)

Giriş / Çıkış
1 x HDMI 2.0 (Adaptive-Sync/FreeSync Destekler)
1 x DisplayPort 1.2 (Adaptive-Sync/FreeSync Destekler)
1 x Mini DisplayPort
2 x USB 3.0
1 x Kulaklık jakı

Kasa renkleri: Kırmızı ve koyu gri
Mekanik tasarım:
Öne arkaya yatma açısı: +20° ~ -5°
Eksen etrafında dönme açısı: +50° ~ -50°
Yükseklik ayarı: 0–100mm

VESA montajı: 100 x 100 mm
Boyutlar: 713,38 x (490.02~590.02) x 299,27 mm
Ağırlık Net ağırlık: 9,6 kg / Brüt ağırlık: 13,9 kg

Diğer özellikler: Kavisli monitör / Aura Sync / DisplayWidget / GameFast Giriş teknolojisi / Adaptive-Sync (FreeSync) teknolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XBox One X ve One S İçin AMD FreeSync 2 Desteği ! 0 435

XBox One X ve One S İçin AMD FreeSync 2 Desteği !

Microsoft  XBox One x ve XBox One S için AMD FreeSync 2 teknolojisine sahip ekranları destekledi.

Genellikle bir oyun konsolunu oturma odamızdaki televizyona bağlayıp yayıla yayıla oyun oynarız. Fakat yayıla yayıla oyunu ille de bir televizyonun karşısında oynamamız gerekmiyor. Tahminimce çoğunluk televizyon karşısında oynuyor olsa da, monitör ile oyun konsollarını kullanan bir kitle vardır mutlaka. Microsoft ise bu monitör kullanan kitleye daha fazla hitap edebilmek için konsollarında AMD’nin FreeSync 2 teknolojisine yer vermiş. Peki nedir bu FreeSync 2 ?

FreeSync 2

FreeSync 2 öncelikle FreeSync ile karıştırılmamalı. Evet tabii ki aynı özelliklere sahip fakat bu yeni teknolojileri de üzerinde barındırıyor. Basit bir şekilde anlatmam gerekirse AMD tarafında adı FreeSync, Nvidia tarafında ise GSync olan teknoloji oldukça basit ve etkili. Monitörün tazeleme hızını ihtiyaca göre dinamik bir şekilde değiştirerek ekrandaki kesilmeleri önleyen bir teknoloji. Fakat FreeSync 2 bu saydıklarımdan tamamen bağımsız farklı bir özellik sunuyor; HDR !

FreeSync 2’yi öne çıkaran başlıca özellik HDR teknolojisini daha kullanılabilir kılmak. Yani diyelim HDR desteğine sahip bir monitöre sahipsiniz. Fakat siz her ne kadar monitörü satın almış olsanız da yazılım düzgün olmadığı sürece hiç bir işinize yaramayacaktır. Windows’un bu konuda yetersiz kalması AMD için bir fırsat doğurmuş olacak ki FreeSync 2 ile HDR’ı evrenselleştirmek ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemiş.

FreeSync 2’nin mantığı şu şekilde: Düzgün olmayan parçaları yok et ve yerine daha iyisini koy. Bu sayede HDR yükünü Windows’un sırtından alıp kendisi üstlenen AMD aslında oldukça güzel bir noktadan atılım yapmış. (HDR monitörler ucuz olsaydı bu teknoloji daha yaygın olabilirdi eeeey monitör üreticileri)

Habere geri dönelim. :)

Size yukarıda FreeSync 2’den bahsederken aslında FreeSync’yi de anlatmış olduğuma göre(ki zaten FreeSync teknolojisini bilmeyen kaldığını da zannetmiyorum.)  anlatacağım en önemli konuyu anlatmış oldum. :)

Daha öncesinde Microsoft FreeSync desteğinin XBox One’a geleceğini doğruladı. Microsoft, Inside Xbox etkinliği sırasında Xbox Insider üyelerinin FreeSync’den en kısa sürede faydalanmaya başlayacağını belirten Windows, kesin bir tarih vermedi.

Aynı zamanda şirket, bir oyunun, bağlı bir görüntü cihazında ne zaman kullanılacağını algılayan ve buna göre giriş gecikmesini azaltmasını sağlayan Otomatik Düşük Gecikme Modu‘nu  da duyurdu.

 

 

Wolfenstein II: The New Colossus İncelemesi 0 696

Wolfenstein II: The New Colossus İncelemesi

İkinci dünya savaşı artık onlarca filme, oyuna konu olmuş ve çokta başarılı yapımları beraberinde getirmiş bir içerik. Wolfenstein de yine ikinci dünya savaşını farklı bir şekilde ele alan bir oyun serisi olarak diğer oyunlara nazaran, farklı bir alternatif sunan dünyasında oldukça büyük bir başarı elde etti. Almanların ikinci dünya savaşını kazandığı bir dünyayı işleyen Wolfenstein The New Order ilk çıktığında büyük bir ilgi görmüştü. Aynı zamanda devasa savaş makineleri ve ileri teknolojiyi de bünyesinde oyunculara sunan oyun, gerçekten her saniyesinde keyifle oynanıyordu. Bir önceki oyun, yani Wolfenstein The New Order. Yer yer oldukça görkemli savaş atmosferinde aksiyonun doruklarını yaşatırken, kimi zamanda kapalı alanlarda ilerlememiz gereken bölümlerinde her saniyesinde bizlere tadında ve abartıya kaçmadan, kendini sıkılmadan oynatan oyun, büyük bir başarı gösterdi. Şimdi sıra Wolfenstein II: The New Colossus ta.

 

Bu başarısının en büyük kısmı da oyunun sunduğu muazzam hikaye olsa gerek. Oyunda her bölümde karakterimiz BJ Blazkowicz’in savaşa bakış açısı, kendine bağlayan kişiliği ve hikayenin muhteşemliği sayesinde, karakteri benimseyip sanki oradaymış gibi  BJ Blazkowicz’in gayesini kendi gayemiz olarak benimsetme başarısını gösteren oyun, gerçekten muhteşem bir yapımdı. Ayrıca oyun Battlefield, Call of Duty ve belki biraz Crysis ortalaması yapımı ile, oyunculara çok farklı bir deneyimi muhteşem bir hikaye ile harmanlayıp sunduğundan, kesinlikle oynanmalı diyebileceğim bir oyun.

 

Serinin devamı olan Wolfenstein II: The New Colossus‘a gelecek olursak, bu oyununda serinin hayranlarının kalbinin küt küt atmasına sebep olduğunu belirtmek isterim. Geçtiğimiz E3 fuarında tanıtılan oyun, sevenlerinin karşısında çıktı. İlk oyunda yaşanan bir takım olaylardan mütevellit karakterimiz BJ Blazkowicz’in vücudu neredeyse parçalanmış bir haldeydi. Bu sebepten olacak ki, BJ Blazkowicz 5 ay boyunca komada kalıyor. Muhtemelen direnişe ait bir hastanede gözlerini açan karakterimiz, karısı Anya ile karşılaşıyor. Ayrıca videoda ki detaya dikkat edersek karakterimiz baba oluyor. :) Hemde ikiz çocuklar.

 

Bir önceki oyunda olduğu gibi BJ Blazkowicz, arkadaşlarının çektiği acıları görmeye devam ediyor ve içindeki intikam ateşi hala daha sönmüş değil. Ayrıca karakterimiz henüz tam iyileşmemiş olduğundan, oyunun başında tekerlekli sandalye ile ilerlediğimizi de görmek mümkün.(Gerçekten ilginç bir deneyim olacak.)

 

The New Colossus

İlk oyunun başında kendimizi korkunç bir savaşın tam ortasında bulmuştuk, bizim eski püskü uçaklarımız, yüksek teknolojiye yenilmişti. Fakat bu oyunda daha sakin bir şekilde başlıyoruz. Ayrıca karakterimiz BJ Blazkowicz ayağa kalkmak için Da’at Yichud Power zırhından yardım alıyor. Yeni zırhıyla adeta gücüne güç katan karakterimiz, beraberinde getirdiği yeni yeteneklerinde habercisi oluyor. Zaten oldukça hızlı olan oynanış, bu zırh sayesinde çok daha hızlı bir hal alacak gibi duruyor. Nazilerin vay haline. :)

 

Oyunda bir çok silahında mevcut olduğunu gördük. Gerçekten silah konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarmışlar. Her silahın kendine has bir özelliği bulunduğunu varsayarsak, oyuncular için çok keyifli çatışmalar yolda gibi gözüküyor.(Ben de yazdıkça heyecanlanıyorum :) )

Oyundaki ses ve grafikler oldukça başarılı görünüyor, günümüze ayak uydurulmuş, tabi öyle çok ciddi bir grafik yok ama, günümüz koşullarında fazla fazla kabul edilebilir bir seviyede. Ayrıca silahların çok hoş bir sesi olduğunu da zaten video da bile fark etmek mümkün.

 

Wolfenstein The New Colossus göründüğü kadarı ile ilk oyundaki başarısını bozmadan, hatta üzerine yenilikler ekleyerek sürdürmeye devam edecek gibi duruyor. İlk oyundaki muhteşem hikayesini sürdüren oyunda, yeni dostlar, silahlar ve yeni düşmanlar karakterimiz BJ Blazkowicz’i yani dolayısıyla bizleri bekliyor.

Wolfenstein: The New Colossus 27 Ekim 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak.

WhatsApp’a yeni bir Snapchat Özelliği Geliyor 0 585

WhatsApp’a Hikaye ve Yer Seçeneği geliyor!

WhatsApp’a yeni bir Snapchat Özelliği Geliyor en popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformuna bir özellik daha geliyor.
WhatsApp’a geçen günler de en çok beklenen “gönderilen mesajları silme” özelliğini geçtiğimiz günler de kullanıma sunan WP Uygulamasına yeni bir güncellemesi ile gündemde.

WP, güncellemelerini hiç bitirmeden kullanıcılarına yine güzel bir özellik daha katıyor güncellemeleri arasına.

Peki bu özelliğin tam olarak hangi SnapChat özelliği olduğunu öğrenmek için uygulamanızı güncellemek zorundasınız.

Aslında, aşağıda gösterildiği gibi, WP’ye iki yeni dinamik çıkartma ( Android’de mevcut fakat iOS için henüz güncelleme paylaşılmadı) beklemek zorundasınız..

Bu özellik SnapChat’ın “Hikayelerim” özelliğini yeni güncellemesiyle uygulamasına katan WhatsApp, bu platforma entegre ettikten sonra başka bir özellikleri getirmeyi de hedefine koyuyor.
WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp’a saat etiketine benzer özellikler de, bir de lokasyon etiketi geliyor.

Yani bu lokasyon etiketi sizlerin nere de veya hangi il’de olduğunuzu paylaşımlarınızın altın da görüntüleme özelliğini de mevcut uygulamasına güncelleme ile katacağını açıklamış bulunmak’ta.

Ve bu saat , lokasyon etiketi sizlerin telefonlarınız da eklentiler kısmın da bulabileceksiniz.
Bu lokasyon ve saat etiketin de resimler üzerine bulunduğunuz konum ve saatinizi resimleriniz veya güzel anılarınızını paylaşmanızı sağlıyor.

Bu lokasyon etiketi iki renk seçeneği bulunuyor beyaz ve siyah renk seçenekleri dir.
Şüphesiz WP, gelecekte başka çıkartmalar ekleyecek (örneğin bir sıcaklık etiketi) ve sizlere şu açıklamayı da sunalım.
WP, durum özelliğini geliştirdiğini WABetaInfo’ya açıklamış bulunmak ta.

– Sohbette gönderilen resim ve videolara da çıkartmalar koyabilirsiniz.
Bu özellik halen geliştirilmekte olduğundan uygulamayı güncellemez iseniz bu özelliği kullanamazsınız veya göremezsiniz.
WP’nin gelecek’te bu özellikleri Android ve iOS için kullanıma sunması için beklemek zorundasınız.

Bu uygulamanın yani WhatsApp’ın bir özelliği hakkın da kullanıcılar çok rahatsız açıklaması yapılmış’tı.
Bu konu üzerine WhatsApp sesli kaydetme özelliğini kullanıcıları için düzelttiğini açıkladı.

WP’de kullanıcı arayüzünü güncelleyerek ve artık mikrofon düğmesini basılı tutmadan sohbette gezinebileceğinizi ve o anki durumlarınızı paylaşabileceğinizi söylemek isteriz.

Bazı özelliklerin de düzeltileceğini söyleyen WP umarım kullanıcılarına daha çok ses verir de yeni bir uygulama çıkmadan tahtın’dan olmaz.

Haberimizin detayları bu kadardır.
Sizin de WP’nin bir özelliği hakkın da sorununuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

Viewsonic vx2457 75Hz Oyuncu Monitör İncelemesi 0 634

Viewsonic vx2457 75Hz Oyuncu Monitörü İncelemesi

Viewsonic vx2457-MHD hem uygun hem de çok işlevsel. Bu monitör’ün bir de ufak kardeşi mevcut Viewsonic vx2257-MHD. İkisi birebir aynı özelliklere sahip,tek fark boyut olarak karşımıza çıkıyor VX57-MHD serisi 21.5″ ve 23.6″  inç’ lik boyutları ve 1920 ye 1080 p çözünüğü ile günümüz oyunculuğu için tasarlanmış bir monitör. AMD FreeSync teknolojisi ile gelen vx serisi 75 Hz tazeleme oranı ile görüntünün yırtılması veya takılması gibi sorunları yok ederek size daha keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. (Tabi freeSync den faydalanmak için Amd firmasının ürettiği bir ekran kartına sahip olmanız gerektiğini de tekrar hatırlatalım.)

1.4 ms yüksek hızlı tepki süresi ve düşük input lag değeri ile oyunlarda herhangi bir ghosting (hayaletlenme) olmadan oyun oynama imkanı sağlıyor. Çeşitli oyun modları ve siyah stabilizasyonu ile karanlık sahnelerdeki netliği ve kontrastı arttırarak rakiplerinizi karanlık ortamlarda onlardan daha net görmeniz mümkün. Aynı zamanda mavi ışık filtresi ile göz sağlığınızı da koruyor. Ayrıca mavi ışık filtresini istediğiniz oranda ayarlayabilme imkanını da size sunuyor.

Bilindiği üzere TN panel monitörlerin görüş açısı IPS panel monitörlere göre daha dardır. Tabi ki bir IPS panel ile bir olması mümkün değil. Fakat vx2457 de yan tarafından 80 dereceye kadar, yukarıdan aşağıya yaklaşık 20 dereceye kadar görmeniz mümkün. Flicker Free özelliği ile uzun saatler gözlerinizi yormadan yapacağınız işe ya da filme rahatlıkla odaklanabilirsiniz. Böyle bir monitörün hem iş hemde multimedya amaçlı kullanılması mümkün. Uygun fiyatlı yani giriş seviyesi monitörlerde ergonomi her zaman ikinci planda tutulur. Bu monitörde de yukarı aşağı eğim mümkün fakat sağa sola döndürme imkanı yok.

Flicker Free nedir ?
Bu teknoloji, LED arka aydınlatmalara gönderilen enerji üzerindeki dalgalanmaları önleyerek ekranda oluşan ve aslında birçok zaman farkedilmeyen titreşimlerin tamamen önlenmesidir. Böylelikle uzun süre kullanımdan sonra gözlerde meydana gelen yanma, yorulma gibi rahatsızlıkları da ortadan kaldırır.

Aynı zamanda monitörün FreeSync özelliğinden faydalanmak için Display port tan bağlantı yapılması gerektiğininde altını çizelim. Hem bu uzun vadede daha kullanışlı bir tercih olacaktır. Çünkü en yeni nesil teknolohi Display port olduğundan bu monitörün uzun vadede işlevselliğini korumaya devam edeceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Monitörün teknik detayları

Subnautica Oyun İncelemesi 0 435

Subnautica Oyun İncelemesi

İnceleme Oyunumuz Subnautica. Sizlere kısaca oyunun yapısından, artılarından ve eksilerinden bahsedeceğim. Subnautica basitçe özetlemek gerekirse hayatta kalma tabanlı bir oyun ve Türkçe dil desteği sunması da cabası. Oyunun şuan ki fiyatı 40 Tl almak isteyenler Steam üzerinden satın alabilirler. Ayrıca VR desteğide mevcut bunu belirtmeden geçmeyeyim.

Oyunumuzda 4 Farklı zorluk modu var.Bu dört farklı zorluk modundan bir tanesi de crafting sistemi crafting tabanlı oyun severler unutulmamış.Genelde hayatta kalma oyunları hep karada geçiyor. Fakat bu oyun başka. Subnautica suyun altında geçiyor. Konu olarak görev sırasında Aurora adlı gemimizin kaza yapıp düşmesiyle başlıyor. Kendimizi kaçış kapsülünün içinde tek başımıza bilmediğimiz bir gezegene düşmüş bir şekilde buluyoruz. Bu gezegen devasa bir su gezegeni ve çok farklı bir ekosisteme sahip, tehlikeli canlılar, bitkiler, mağaralar içeriyor ve bizim bu gezegenden kurtulmamız gerekiyor.

Oyunda ki başlıca yapmamız gerekenler ana uzay gemimizin enkazından kalan parçaları arayıp, bu parçaların ne işe yaradığını öğrendikten sonra gezegende bulunan ham maddeleri bularak ilerliyoruz. Bulduğumuz ham madde ve yaptığımız araştırmalarla kendimize denizin altında bir üs inşa edebiliyoruz. Farklı büyüklüklerde denizaltı araçları yapıp daha derinlere gizemli yerlere inebiliyoruz ve bunun gibi daha farklı bir çok içerik mevcut. Oyunu bitirmek sizin elinizde, uzay geminizi yapacak yeterliliklere craft sistemini sayesinde ulaştığınızda istediğiniz zaman uzay geminizi yapıp oyunu bitirme imkanına sahipsiniz. Grafikleri çok iyi olmasa da oyunun fiyatına ve yapısına göre şahsen beni tatmin ettiğini söyleyebilirim. Ayrıca oyun update almaya da devam ediyor. Daha farklı içerikleri görmeye devam edebiliriz.

Oynanış:8/10

Hikaye:6/10

Editörün Puanı: 8