ASUS Yeni Kavisli Monitörü ROG Strix XG32VQ Modelini Duyurdu 436

ASUS Yeni Kavisli Monitörü ROG Strix XG32VQ Modelini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers bugün, ürün ailesine yeni eklenen modelleri duyurdu arkadaşlar. İşte karşınızda ASUS ROG Strix XG32VQ kavisli monitörü.

ASUS’un 32 inç boyutundaki ROG Strix XG32VQ, akıcı oyun oynama ve üstün görüntü kalitesi için mükemmel dengeyi sağlarken benzersiz bir izleme deneyimi sunuyor. Görüntü yırtılması ve takılma yaşanmaması için Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisine yer verilmiş. Ayrıca ASUS Aura Sync sayesinde diğer Aura özellikli bileşenler ve çevre birimleri ile kusursuz senkronizasyon ile sistemlerinizde şık bir görüntüye ulaşıyorsunuz.

Etkileyici kavisteki gerçekçi görüntüler

ROG Strix XG32VQ , ekranın her noktasının göze aynı mesafede olması için 1800R kavise sahip. Bu sayede, etkileyici görüntüler, renk bozulması ve kaymasının çok daha az olduğu geniş izleme açıları ve uzun oyun maratonlarında bile çok rahat bir izleme deneyimi elde ediliyor.

Bu kavisi, %125 sRGB renk gamıyla birlikte sunan ROG Strix XG32VQ gerçekçi ve canlı renkler oluşturmada hiç zorlanmıyor. 32” boyutu ve 2560×1440 pixel çözünürlüğüyle daha net ve daha detaylı dokular elde ederek benzersiz bir deneyim yaşatıyor kullanıcılara.

Oyunlardan ilham alan estetik görünüm

Dahili ASUS Aura Sync aydınlatma teknolojisi, ROG Strix XG32VQ’yu Aura özellikli diğer bileşenler ve çevre birimlerine bağlama işlemini basitleştiriyor ve ayrıca ışıkları müzik veya ses efektleriyle senkronize etmeyi de daha kolay hale getiriyor. Senkronizasyonu yapmak için dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza Aura Sync yazılımını kurmanız yeterli.

Ek olarak, özel Light Signature projeksiyon kiti ise ışık yansıma efektleri oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. ROG logolu iki adet kapağın yanı sıra verilen bir adet boş kapakla her oyuncu kendi tarzını yansıtan özel projeksiyonunu oluşturabiliyor.

Kusursuz oyun deneyimi:

ROG Strix XG32VQ en yüksek düzeyde ayarlarla oynanan hızlı oyunlar için 144 Hz’lik inanılmaz tazeleme oranıyla her şeyin tamamen akıcı görünmesini sağlıyor. Görüntü yırtılmasını, değişken kare hızlarını, ekran titreşimini ve giriş gecikmesini azaltan Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisi yer alıyor.

Oyunculara özel özellikler:

Profesyonel oyuncuların görüşleriyle geliştirilen ASUS’a özgü oyun özellikleri ROG Strix XG32VQ modelinde de yer alıyor. GamePlus kısayol tuşu; farklı nişangah seçeneklerine, zamanlayıcıya, saniye başına kare sayacına ve ekran hizalama özelliğine anında erişim sağlıyor. GameVisual özelliği, görüntüyü farklı oyun türlerine göre optimize eden yedi adet ayar modu sunuyor. DisplayWidget yazılımı ise kullanıcıların hızla ayar yapmasını veya ASUS GameVisual, App Sync ve mavi ışık filtrelerini yapılandırmasını sağlıyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

32 inç QHD (2K) bir monitör olan ROG Strix XG32VQ’te süper hızlı 144 Hz tazeleme oranı, %125 sRGB renk gamı ve Adaptive-Sync (FreeSync) özellikleri bulunuyor.

Arka bölümdeki ASUS Aura Sync ortam aydınlatması ve özelleştirilebilen Light Signature projeksiyon kiti oyunlardan ilham alan bir atmosfer meydana getiriyor.

Ürünü ASUS’un Kendi Sitesinde görmek için buraya tıklayın…

ASUS ROG Strix XG32VQ Özellikleri.

Panel boyutu (çaprazlama): 31,5” (80,1cm) geniş ekran (16:9)
Panel arka aydınlatma / tür: WLED / VA
Gerçek çözünürlük / Tazeleme oranı: 2560 x 1440, 144Hz
Renk Doygunluğu: 125% sRGB
Tepki süresi: 4 ms (griden griye)
Adaptive-Sync(FreeSync) teknolojisi: Var, 48Hz–144Hz
GameVisual: Var (FPS, RTS/RPG, Yarış, sRGB, Sinema, Manzara, MOBA, Kullanıcı modu)
GamePlus: Var (Nişangah, Zamanlayıcı, FPS Sayacı, Ekran Hizalama)

Giriş / Çıkış
1 x HDMI 2.0 (Adaptive-Sync/FreeSync Destekler)
1 x DisplayPort 1.2 (Adaptive-Sync/FreeSync Destekler)
1 x Mini DisplayPort
2 x USB 3.0
1 x Kulaklık jakı

Kasa renkleri: Kırmızı ve koyu gri
Mekanik tasarım:
Öne arkaya yatma açısı: +20° ~ -5°
Eksen etrafında dönme açısı: +50° ~ -50°
Yükseklik ayarı: 0–100mm

VESA montajı: 100 x 100 mm
Boyutlar: 713,38 x (490.02~590.02) x 299,27 mm
Ağırlık Net ağırlık: 9,6 kg / Brüt ağırlık: 13,9 kg

Diğer özellikler: Kavisli monitör / Aura Sync / DisplayWidget / GameFast Giriş teknolojisi / Adaptive-Sync (FreeSync) teknolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir