Birbirinden Farklı Resim ve Grafik Programları 0 1704

Birbirinden Farklı Resim ve Grafik Programları

Merhaba ModArt PC okuyucuları. Günümüzde bir çoğumuz çektiğimiz fotoğrafları düzenleyip, kolajlar ve efektler vermek, yeni görseller oluşturmak istiyoruz. Bu yazımızda sizlere “Birbirinden Farklı Resim ve Grafik Programları” listeleyeceğiz.

Adobe Photoshop:

 

Özellikle profesyonel kitlelere hitap eden programımız dijital görüntü işleme ve düzenleme konusunda endüstri standardı taşıyor. Adobe Photoshop kullanıcılara oldukça profesyonel ve kapsamlı rötuş araç paketi sunuyor.

Dünya üzerindeki en başarılı görüntülerin ve tasarımların temelini Adobe Photoshop oluşturuyor. İster masaüstü ister mobil platformlarda kendinize özgü web, mobil tasarımlarınızı, 3B resimlerinizi ve videolarınızı oluşturup düzenleyebilirsiniz.

 

Photoscape:

 

Çok kolay bir kullanıma sahiptir. İçeriklerinizde yeniden boyutlandırma, ışık ve renklerini düzeltme, beyazlığını dengeleme, arka ışık düzeltme, konuşma pencereleri ve balonlar ekleyebilme, yazı ekleme, kesme, filtre uygulama, kırmızı göz düzeltme vb. işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Birbirinden farklı fotoğraf kombinasyonları yapıp, animasyonlu gifler oluşturabilir, ekran görüntüsü yakalayıp kaydedebilirsiniz.

Picasa:

 

Google tarafından geliştirilen bu program sayesinde bilgisayarınızdaki tüm görselleri saniyeler içinde tarayıp Picasa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Picasa, görsellerinizin her zaman düzenli kalmasını sağlar. Picasa sayesinde kameranızdaki fotoğrafları bilgisayara aktarabilirsiniz.

Ayrıca Picasa sayesinde tek tıklama ile kolajlar, efektler hazırlayıp düzenleme yapabilirsiniz. Daha sonrada e-posta ile gönderebilir, yazıcıdan çıktı alabilir, CD’ler hazırlayıp kendi blogunuzda paylaşabilirsiniz.

Proshow Producer:

Pek ismine aşina olmasakta listemizde yer vermek istediğim bir program. Bu program sayesinde gayet kaliteli ve güçlü slayt şovları oluşturabilirsiniz.

Arayüzü gayet sezgisel olarak çalışan bu program yeni başlayanlar için ideal. Fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi ve slayt özelliklerinizi ekleyerek istediğiniz dosya biçiminde çıktılar alabilirsiniz. Medya dosyalarınızı sürükle bırak özelliği ile içeri alabileceğiniz gibi dosya tarayıcısını kullanarakta zaman çizelgesine argümanlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Resimlerin geçişleri esnasında birden fazla efekt kullanabilrsiniz. Ayrıca programı resim ve video editörü olarak kullanıp argümanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz içerikleri istediğiniz formatta kaydedip televizyonda izleyebilir, sosyal medyada ve web sitenizde paylaşabilir e-posta ile gönderebilirsiniz.

AutoCAD:

 

Tasarım programlarının babası diyebileceğimiz bu program zengin ve gelişmiş çizim araçları ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimler yapabilmenize imkan sağlar. İstediğiniz modellemeleri bu program ile hayata geçirebilirsiniz.

Mimarların, mühendislerin, tasarımcıların ve sanatçıların gözdesi olan bu programın sırrı ise güçlü modelleme motorunda. Serbest form çizim araçları ve diğer gelişmiş yetenekleri sayesinde farklı yüzeyleri ve nesneleri bilgisayar ortamında çizerek 3 boyutlu argümanlarınızı bir ileri safhaya taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir