Bmw Kendi Kendine Giden İlk Aracını 2021 Yılında Çıkarmayı Planlıyor! 0 308

BMW Kendiliğinden Giden İlk Aracını 2021 Yılında Çıkarmayı Planlıyor!

Bmw 2021 yılına kadar kendi kendine gidebilen 5 seviyeli aracının hazır olmasını umuyor. Tanıttıkları iNext SUV prototipinin 2021 yılında seri üretime geçeceğini söyleyen firma aynı modelin farklı bir versiyonu olarak “direksiyonsuz ve pedalsız paket” olarak satışa sunabilir.

BMW Group Yönetim Kurulundan Klaus Froehlich, Çarşamba günü 2018 Los Angeles Auto Show’da, Bmw’nin iki yıl içinde  kendi tam otonom otomobiliyle hazır olacağını söyledi. Bu zamana kadar sadece hükumet yönetmelikleri ve yetersiz çözünürlüğe sahip haritaların bu teknolojiyi kullanmalarına imkan tanımadığını da belirtti.

Şöföre Gerek Yok !

Google ve Mercedes zaten bu teknolojiyi geliştirmek ve mükemmel bir hale getirmek için epey çaba sarf ediyorlardı ki Bmw bu cephede oldukça sessiz savaştı diyebilirim. Öyle ki bu aracın direksiyon simidi ve pedala ihtiyacı olmayacağını, her koşul altında bir şoför gereksinimi olmadan olası her durumla başa çıkabilecek niteliklere ve kabiliyete sahip babayiğit bir araba olacağı söyleniyor.

Bmw 2015 yılında HERE Technologies adlı bir şirketi satın almak için Mercedes ve Audi’ye katılarak “durun bende buradayım” dedi. Bu şirket otonom araçlar için son derece ayrıntılı haritalar oluşturarak ekmek parası kazanan bir şirket oluyor. Mercedes kendi arabalarında bu haritaları hayata geçirdi, ancak Bmw’nin bu satın alma işleminden sonra ne yaptığı belli değildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir