Herkese merhabalar!
Bildiğiniz üzere Corsair Vengeance Rgb Pro ve Dominator Platinum Rgb belleklerinin led aydınlatma efektleri sadece iCue yazılımı ile kontrol edilebiliyordu. Fakat corsair iCue yazılımı üzerinden bu kilidi kaldırdı ve artık ramlerinizi Asus AURA Sync yazılımı üzerinden de kontrol etmeniz mümkün kılındı.

Bu kısımda kullanıcıların izlemesi gereken bir kaç yol mevcut elbette. Rehberimizde bu noktalara değineceğiz.

1- İlk olarak bu bağlantıdan Corsair iCue yazılımını İndirin. Veya sisteminizde mevcutsa son sürümü kullandığınızdan emin olun.
Güncelleme sisteminizi yeniden başlatmayı gerektiriyorsa, ilk olarak bunu yapmanızı öneririm.
Nasıl güncelleme yapacağınızı alt kısımdaki resimden görebilirsiniz.

2- Sonraki adım Asus Aura Sync yazılımını sisteme kurmak veya yine sisteme kurulumu ise yazılımın güncel olup olmadığını kontrol etmek.

iCue ve Asus Aura Sync yazılımlarını kurduktan ve güncellediktten sonra,
3- iCUE’yi açın, pencerenin üstündeki “Ayarlar” “Settings” sekmesine tıklayın, ardından “Device Settings” kısmından belleğiniz için simgeye tıklayın.
(Tüm yazılım kontrolünü etkinleştir) “Enable full software control”  kutucuğu boş olarak görünecektir. Bu kutucuğa 1 defa tıklayın ve etkinleştirin. Etkin olduğunda kutucuğun içi dolu olarak görünecektir 🙂

Sıra geldi Asus’un Aura Sync yazılımındaki ayarlamalara.

1- Aura Sync yazılımını açın. Yazılım ana ekranın üstünde rgb aydınlatmalarını kontrol edebileceğiniz donanımların simgesini gösteriyor olacaktır.

 

Bellek “RAM” simgesinin altında link/unlink yani bir zincir butonu bulunuyor, Bu zinciri “unlink” konumuna getirmek için bir defa üzerine tıklayın. “Unlink” olduğunda zincir ikonu beyaz renge dönecektir ve ikon kırık halde değişecek.

 

2- Bu işlemi yaptıktan sonra Aura Sync yazılımı,

 • Değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğinizi soracak ve “Yes” (Evet) i tıklayıp işlemi bitirin.

İşlem bu kadar 🙂
Şu an CORSAIR Vengeance RGB Pro veya Dominator Platinum RGB bellek modülleri ASUS Aura Sync yazılımı tarafından kontrol ediliyor olacak.
İyi eğlenceler!

 • Bu eklenti hangi CORSAIR bellek modülleriyle çalışır?
  • Bu eklenti, CORSAIR VENGEANCERGB PRO veya DOMINATOR PLATINUM RGB modülleriyle kullanım için özel olarak yapılmıştır.
 • Asus Aura Sync, iCUE eklentisiyle çalışırken, Istill, diğer CORSAIR RGB ürünlerimi kontrol etmek için iCUE kullanabilir mi?
  • Evet, eklenti yalnızca RAM modüllerinin kontrolünü AsusAura Sync’e verir. Klavye, fare vb. Gibi tüm diğer CORSAIR RGB ürünleriniz iCUE ile kontrol edilecektir.
 • İCUE eklentisini kurduktan ve ASUS Aura Sync’te CORSAIR DRAM’ı “bağladıktan” sonra, CORSAIR RGB bellek modüllerini kontrol etmek için iCUE kullanabilir miyim?
  • Hayır, iCUE CORSAIR RGBmemory modüllerinizdeki aydınlatmayı kontrol etmeyecek, DRAM ise Asus Aura Sync’te “bağlanmış” olacaktır.
 • CORSAIR RGBmemory modüllerimi kontrol etmek için iCUE kullanmaya nasıl geri dönebilirim?
  • CORSAIR RGBmemory modüllerinizi kontrol etmek için iCUE’ye geri dönmek istiyorsanız, sadece Asus AuraSync’deki DRAM altındaki link / unlink düğmesine tıklayın; düğme DRAM’nin bağlantısız olduğunu gösteren kırmızıya döner. İCUE’da “Ayarlar” sekmesine tıklayın ve pencerenin altında iCUE hizmetini yeniden başlatmak için “Yeniden Başlat” düğmesine tıklayın. Bellek modülleriniz şimdi tekrar iCUE tarafından kontrol edilmelidir.

1 YORUM

 1. Tamemen aynısını yaptım ama bağlantı olmuyor ne yaptıysam sonuç yok kasamı yeni topladım asus rog strix z390-e anakart var sıvı sogutma 6 adet argb fan ve ekran kartı sorunsuz senkron şekilde çalışıyor ama ne aptıysam ramleri bağlayamadım konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here