Ana SayfaOYUNPC OYUNCyberpunk 2077 Ryzen CPU'ları Verimli Kullanamıyor! İşte Çözümü:

Cyberpunk 2077 Ryzen CPU’ları Verimli Kullanamıyor! İşte Çözümü:

Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcıların Intel işlemcilerle AMD Ryzen işlemcilerin oyundaki performansını karşılaştırması sonucunda CD Projekt Red’in Ryzen işlemcileri oyunla kötü bir şekilde optimize ettiğini gösteren tonlarca şikayet birikti. Spesifik olarak, Cyberpunk 2077, işlemcinin Thread’lerini dahil etmek yerine yalnızca AMD’nin fiziksel çekirdeklerini kullanıyor.

cyberpunk amd optimizasyon sorun

Reddit’te bir kullanıcının bu sorunu çözdüğünü iddia etmesi ile birlikte, kullanıcıların bazı kodlarda birkaç değişiklik yaparak AMD Ryzen kullanıcılarının oyun performanslarını (özellikle Cyberpunk 2077’de) 10-20 FPS kadar artırabilecekleri ortaya çıktı. (Kullanıcı FPS’i iki katına çıkarttığını iddia ediyor, ancak şüpheliyim.)

cyberpunk ryzen optimizasyon mod

NASIL YAPILIR?

 • HxD hex Editor‘ü indirin.
 • Cyberpunk 2077.exe‘yi bulun.
 • Cyberpunk 2077.exe’nin bir yedeğini alın. (Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda oyunu yeniden indirmek zorunda kalabilirsiniz yoksa.)
 • Cyberpunk 2077.exe’yi HxD’nin içine sürükleyin. (Karşınıza bir ton hex kodlu sayı gelecek.)
 • İstenilen kod dizinini bulmak için CTRL+F komutunu kullanın.
 • CTRL+F yaptıktan sonra çıkan arama çubuğunda ‘Hex Değerleri’ seçeneğini seçip 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 kod dizinini aratın.
 • Bulduğunuz kod dizinini bununla değiştirin: EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08
 • Kaydedin ve HxD’yi kapatın.
  cyberpunk amd optimizasyon modar
  SON SÖZLER
  Eğer bilgisayarları kurcalamaya aşina birisi değilseniz, karşılaşabileceğiniz hatalar sonucunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yöntemi denemenizi önermiyoruz. 3-5 ay bekleyip oyunun daha optimize bir hale gelmesini beklemek sizin için daha iyi olacaktır. Ancak ’10-20 FPS büyük bir nimet.’ diyorsanız ve bu işlere aşina iseniz uygulayıp uygulamamak tamamen size kalmış. Sizlerle sadece Reddit’teki bir kullanıcının tavsiyelerini paylaşmış olduğumuz için karşılaşabileceğiniz sorunlarda sorumluluk bize ait değildir. Deneyip denememek sizin seçiminizdir.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular