Ana SayfaModArt ÖzelCyberpunk 2077 Temalı Kasa Modifiyesi - RTX 3080

Cyberpunk 2077 Temalı Kasa Modifiyesi – RTX 3080

Uzun zamandır beklediğiniz Cyberpunk 2077 temalı kasa modifiyemiz sonunda bitti ve time lapse (hızlandırılmış) videosu ile karşınızda.

Msı RTX 3080 ekran kartı ve AMD Ryzen 7 5800X işlemciye sahip modifiyeli sistemimizde Soğutmayı Corsair Hydro X bileşenleri ile sağladık. Modifiye işleminde ise Corsair 680X kasasını Spiral ile kestik. Bir güzel çapaklarını alıp pürüzsüz hale getirdikten sonraysa önce astar uyguladık. Bu saye de hem boya daha sıkı tutunacak hem de korozyonun önüne geçilecek. Renk tonu tercihimiz ise Cyberpunk sarısı oldu elbette. Sistemde kullandığımız anakart, ekran kartı, fanlar, soğutucu blokları dahil her bileşeni ayrı ayrı boyadık.

Kasanın ön panelinde cyberpunk logolu bir şerit ve arka kablo panelinde karakterin montunda bulunan samurai yazısı ile görselini 3d printer da basıp el işçiliği ile kardeşim boyadı ve yapıştırdı. Göze farklı gelen ön paneldeki cama uyguladığımız kumlama idi. Cyberpunk şehir görselini folyoya bastık o baskıyı özel kestirdiğimiz cama yapıştırıp ince ince kestik. Ve cam kumlama kremi uygulayıp desenleri matlaştırdık 🙂 Bu sayede kasanın camında bir görsel elde ettik.

Egzoz fan bizi çok uğraştırdı. Çünkü fandaki ledler bir devre kartına işlenmişti. Önce fanı komple dikkatlice söktük ve çapraz açı ile led devresini ve fan çerçevesini kestik. Ledler devreyi tamamlamadığı için çalışmadı ve bizde 3 ince mikronluk kalınlıkta tel ile devreyi tamamladık. İşin sırrı o 3 ince teli dikkatlice lehimleyip gizlemekti. Bunu da ustalıkla hallettik ve montajı tamamlayıp özel sıvı soğutma ile sistemi son haline getirdik. Umarız keyifli bir seyir olur. Videomuzu beğenip paylaşırsanız çok seviniriz arkadaşlar.

Sistem Donanımları:
AMD Ryzen 7 5800X İşlemci
MSI B550 Gaming Carbon Wifi Anakart
MSI RTX 3080 Ventus 3x Ekran kartı
Corsair 8GBx4 32GB 4000MHz RAM
Corsair MP510 480GB m.2 SSD
Corsair AX850 80+ Titanium 850 watt PSU
Corsair Crystal 680X Kasa
Corsair LL120 RGB Fan
Corsair Hydro X Sıvı Soğutma Bileşenleri

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular