Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİNVIDIA RTX 3060 LHR ve RTX 3080 Ti Hash Rate Testleri Yayınlandı!

NVIDIA RTX 3060 LHR ve RTX 3080 Ti Hash Rate Testleri Yayınlandı!

NVIDIA‘nın bu ayın başında yeni LHR (Lite Hash Rate) grafik kartı revizyonlarının ay sonunda piyasaya sürüleceğini onaylamıştı. Ardından madencilik potansiyellerinin önemli ölçüde kısıtlandığı birkaç GPU’nun daha olabileceğine dair çok fazla bilgi sızdı. Bu sayede oyun severler de sonunda kartlara sahip olacaklar. Yayınlanan raporların ardından, iki sızıntı birden elimize geçmiş oldu.  Sadece yeni RTX 3060 LHR test edilmekle kalmadı, aynı zamanda henüz onaylanmamış RTX 3080 Ti‘den alınan sonuçlarda bizlere ulaştı.

NVIDIA 3060 LHR ve 3080 Ti Mining Performansı

3060 LHR revizyonundan başlayan test, grafik kartının yaklaşık 20-22MH/s’lik bir hash oranı üretebileceğini gösteriyor. Kabaca hesaplarsak revizyon öncesi RTX 3060‘tan yaklaşık %50 daha düşük bir rakam. Ancak NVIDIA’nın ilk sürümdeki mining sınırlamalarını yanlışlıkla kaldırması da göz önünde bulundurulursa, umarım böyle bir sorun tekrar meydana gelmez demekten başka çaremiz yok.

NVIDIA RTX 3060 LHR ve RTX 3080 Ti Hash Rate Test Edin!

RTX 3080 Ti açısından ise bunu değerlendirmek açıkçası biraz daha zor. Bunun bir revizyondan ziyade yeni bir sürüm olduğu göz önüne alındığında, bununla doğru bir şekilde karşılaştırılacak hiçbir rakam olmadığını görüyoruz. Ayrıca şu an için kart elimizde de olmadığı için çeşitli denemeler yapma durumumuz da yok.  RTX 3080’in yaklaşık 86.42MH/s kapasiteye sahip olduğu göz önüne alındığında, bu RTX 3080 Ti testinden elde edilen 58.04MH/s değerinden net şekilde daha fazla.  Bu kartın teknik olarak bir ‘LHR’ revizyonu olmamasına karşın bu değerlerde olması önlem alındığını gösteriyor. NVIDIA oyun severleri korumak amacıyla önlemler almaya çalışsa da mining işiyle uğraşanlar bir şekilde çözüm buluyor.

NVIDIA RTX 3060 LHR ve RTX 3080 Ti Hash Rate Test Edin!

Peki bizce nasıl olacak?

3080 Ti’nin esasen bir ‘LHR’ grafik kartı olacağı artık doğrulanmışken, bunun 3070 Ti’de de bulunacağı sonucuna varmak oldukça basit. Bu nedenle yakında piyasaya sürülecek olan bu GPU’ların her ikisinin de madenciler için son derece yetersiz olacağı belli oldu. NVIDIA stok sorunu muhtemelen devam edecek olsa da, bu GPU’lar oyuncular için ilgi çekici olacaktır. Gerçi öncesinde olanlar düşünülürse kesin bilgiyi sadece kartların piyasaya çıkışıyla göreceğiz.

Siz ne düşünüyorsunuz? – Yorumlarda bize bildirin!

65e601cca73a1e0d144f9f1925e322e4
Burak Sarı
Merhaba, ben Burak. Aslen bir #Fizyoterapist, biraz da mühendisim. Ama hepsinden önce teknoloji aşığıyım. Burada size bu aşka dair yeni bilgileri sunmak için varım.
Benzer İçerikler

3 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tunç

Sadece oyuncular için çıkacak denildiğinde çok sevinmiştik. Fakat görüyoruz ki yine bizi yüksek fiyatlı ekran kartları bekliyor. Levon abinin videolarındaki gibi PC leri toplamak yine bizim için sadece hayal olarak kalacak gibi.

Yönetici

Selam ben Levon 🙂 Valla yıllardır bu mining işini AMD üstlendi ve kaymağını çok yedi biliyoruz. Nvidia 3000 serisi ekran kartlarının mining performansının böyle olacağını tahmin edemedi bence. Değerler amd yi tokatlayınca gözü açıldı ve şu an patır patır gpu üretiyor satıyor. AMD tarafında ekran kartı yine mining için satılıyor ama nvidia aldı başını gitti bu fırsatı değerlendirip satış rekoru kırıyor. Oyuncuları umursayan yok emin ol. Bakma ben bu hafta rtx 3060 sistem videosu atıcam ama yine pahalı olacak 15k üstü olur heralde fiyat daha kesin değil. Hiç fiyata değinmek istemiyorum sistem videolarında o yüzden. çünkü pahalı olduğunu ben bile biliyorum.

- Advertisment -

Most Popular