Ana SayfaHABERKRİPTO PARANvidia Tarafında Kripto Madenciliğine Özgü Yeni GPU'lara Dair Bilgiler Yayıldı

Nvidia Tarafında Kripto Madenciliğine Özgü Yeni GPU’lara Dair Bilgiler Yayıldı

Kripto para yeniden yükseldi ve madencilik faaliyetlerinin artmasayıyla beraber ekran kartı stok sorunu ortaya çıktı. Elbette bunun en büyük dezavantajı, hem Nvidia hem de AMD‘nin grafik kartlarının şu anda yetersiz kalmasıyla, madencilik kuruluşlardan gelen ekstra ilgi ve satın alınabilen birkaç modele daha fazla talep getireceği gerçeğidir.

Ancak sevindiren bir bilgi Techspot’tan geldi. Gelen bilgiye göre Nvidia’nın konu hakkında çalışmalar yaptığı ve mining için güncel kartlar çıkaracağı ortaya atıldı.

Nvidia Kripto Para Madenciliği GPU’larını Tasarlıyor:

Ortaya çıkan iddialara göre yeni Nvidia kartların en büyük özelliği ise sadece PCI-E slota takılıp kullanılabilir olma ve herhangi bir görüntü çıkışına sahip olmaması. Bu mining yapanların güç kaynaklarında yetersiz güç girişi sorununu da ortadan kaldırarak daha pratik hale getirecek gibi görünüyor. Henüz Nvidia’dan kripto paralardaki artışın uzun vadede devam edip, etmeyeği görüşü nedeniyle net bilgi gelmese de, söylentisi bile birçok madenciyi heyecanlandırmış durumda.

Nvidia Tarafında Kripto Madenciliğine Özgü Yeni GPU'lara Dair Bilgiler Yayıldı

Peki neler oluyor?

Nvidia hakkında endüstriyel bazı firmalara GPU’ları verdiği ve ürünlerin ne kadar tutulacağı konusunda araştırmalara başladı. Bu sayede piyasadaki talebi değerlendirdiği de bir diğer söylenti. Ancak konu hakkında en gerçekçi görüş ürünlerin talep görmemesi durumunda kartların oyunculara da satılamayacağı. Çünkü görüntü çıkışı bulunmayan bir GPU bireysel kullanıcılara yönelik gibi görünmüyor.

Özetle Nvidia’dan kesin bilgi gelmeden bilgi vermek gerçekten zor. Ancak böyle bir atak ilk olarak Nvidia’dan gelir ve kripto paralar piyasası bu şekilde devam ederse AMD’nin durum hakkında neler yapacağını heyecanla bekliyoruz. Çünkü güncel GPU’larda Nvidia’nın  üst seviyede mining konusunda ezici bir üstünlüğü söz konusu.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular