Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİRTX 3000 Serisi Ekran Kartları 12pin Güç Beslemesiyle Gelecek

RTX 3000 Serisi Ekran Kartları 12pin Güç Beslemesiyle Gelecek

Önde gelen PSU üreticilerinden biri olan Seasonic, Nvidia’nın yeni çıkacak GeForce “Ampere” ekran kartları için tescilli 12pin’e sahip modüler grafik kartı güç konektörü ürettiğini öğrendik. Temmuz ayında konektörün gerçek olduğu, Nvidia’nın tescilli bir tasarımı olduğu ve olası güç çıkışı hakkında çeşitli endüstri kaynaklarından gelen onaylarla desteklenen konektörün derinlemesine bir analizi yapılmış. Bu modüler kablonun maksimum 600W güç ilettiği gelen sızıntılar arasında. Bu kablo PSU’dan gelen 2 adet 8pin kablosunu tek 12pin çıkışa çeviriyor ve RTX 3090 ekran kartını besleyecek hale geliyor.

Son derece yüksek doğruluk oranına sahip olan bu sızıntı, Nvidia tarafından Founders Edition (referans tasarım) ekran kartları için özel olarak tasarlandığını ve mzek tasarlandığını ve özel tasarım kartların endüstri standardı PCIe gücüne bağlı kalabileceğini öngörüyor. Seasonik kablo kutusunun üzerindeki etikette, kablonun en az 850W çıkışa sahip PSU’larda kullanılmasını öneriyor. Bu detak aklımıza acaba RTX 3090 için gerekli PSU tavsiyesi olabilir mi sorusunu getiriyor.

Molex Micro-Fit 3.0 konektör olarak adlandırılan NVIDIA lisanslı 12 pinli konektör, tek bir 8 pinli PCIe güç konektöründen gözle görülür şekilde daha küçük ve yalnızca biraz daha geniş görünüyor. Yüksek malzeme kalitesiyle üretilmiş bu modüler kablo 600W’a kadar da güç sağlayabiliyor. Bir bakıma yerden tasarruf kazandıran bu detay bizce hoş olacağa benziyor. Kasa üzerindeki kablo karmaşasından kurtulmuş, estetik hoş bir görüntü elde etmiş olacağız.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular