Ana SayfaOYUNPC OYUNSteam Oyuncuların En Gözde Donanımlarını Açıkladı

Steam Oyuncuların En Gözde Donanımlarını Açıkladı

Bilgidiğiniz üzere Steam dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan online oyun platformu ve bu platformda bir çok türde oyun bulmanız mümkün. Steam, geçtiğimiz günlerde bir araştırmadan bahsetti ve oyuncuların tercih ettiği donanımları açıkladı. Bu donanımlar içinde işlemci, ekran kartı ve işletim sistemine yer verilmiş. Yapılan anketin sonucuna değinecek olursak Intel, Nvidia ve Windows 10 oyun dünyasında krallığını sürdürüyor.

Yapılan anket yalnıca ankete katılan kişileri ve Steam kullananları baz alıyor. Ek olarak bu oyun platformunun büyüklüğünü göz önüne alırsak açıklanan sonuçlar sektör hakkında geniş bir bilgi edinebileceğimizi gösteriyor.

Steam’de en gözde işletim sistemi

İşletim sistemi tarafına baktığımızda %96.49’luk oranla zirveyi Windows koruyor. MacOS kullanan ise sadece %2.75 lik bir dilimde yer alıyor. %0,76’lık kısım ise Linux kullanıcısı. Windows 10 ise en popüler işletim sistemi olur %96,49’luk kısmın %71’ini oluşturuyor.

Steam’de en gözde ekran kartları

Donanım tarafında göz atacak olursak Nvidia %75,50’lik oranla AMD’yi fazlasıyla geride bırakmış durumda. AMD tarafında ki oran ise %14,75 olarak açıklanmış. Nvidia cephesinin orta segment olarak nitelendirdiğimiz kartı GTX 1060, bütün ekran kartları arasında %16’lık orana sahip ve en gözde ekran kartı olma ünvanını taşıyor. Nvidia cephesine devam edecek olursak yeni çıkan RTX 2070 %1, RTX 2080Ti modeli ise %0,42 kullanım oranına sahip.

Steam’de en gözde işlemciler

İşlemci cephesinin büyük bir kısmını ise Intel sahiplenmiş durumda ve kullanım oranı %82 civarlarında geziyor. AMD kullananlar için üzücü bir haber olsa da şirketin sunduğu oldukça başarıları işlemcilere rağmen tercih listesinde arka sıralarda yer alıyor.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular