Ana SayfaHABERİnternet/YazılımYoutube Premium Ülkemizde Kullanıma Sunuldu

Youtube Premium Ülkemizde Kullanıma Sunuldu

Youtube Premium servisi nihayet ülkemizde de kullanıma açıldı. Peki bu Youtube Premium nedir? Satın almaya değer mi?

Youtube Premium, daha önce Youtube Red adıyla başta Amerika olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde erişime açılmıştı. Bu günden itibarende ülkemizde erişime açılmış durumda ve ücretli olarak Youtube Premium’u kullanabilmekteyiz. Peki Youtube’a neden ücret veriyoruz içinde ne özellikler var diyenler olacaktır elbet. Bu nedenleri aşağıda sıralayalım.

Youtube Premium’un en önemli özelliği videolarda reklam çıkmıyor olması. Zaten bir çoğumuz Youtube’u çeşitli yazılımlarla reklamsız kullanıyoruz. O zaman neden Premium’u satın alıyoruz diyebilirisiniz. Fakat başka özellikleri de mevcut.

Youtube Originals kısmı var. Tıpkı Netflix Originals gibi Premium’a özel olarak üretilmiş diziler, filmler ve belli başlı Youtuber’ların sadece Premium’a özel videoları bulunuyor.

Ayrıca en çok sevilecek özelliği de arka planda müzik dinleyebiliyor olmamız. Yani Youtube Premium’u yüklediğinizde Youtube Music’de yüklenmiş oluyor. Youtube Music dediğimiz zaten Spotify’ın neredeyse aynısı. Spotify gibi arka planda çalışabiliyor. Ayrıca Spotify’da olduğu gibi müzikleri telefonunuza indirip çevrimdışı dinleyebiliyorsunuz. Bunun aynısı Youtube videoları içinde geçerli. İstediğiniz videoyu indirip dilediğiniz yerde çevrimdışı izleyebiliyorsunuz.

Peki o kadar özellik anlattık, bunun bir de ücret kısmı var. Youtube Premium bireysel paket aylık 16,99TL, aile(5 kişi) paketi ise 25,99TL vererek ilk 3 ay bedava olmak üzere kullanabiliyorsunuz. Aile paketini kullanabilmek için aynı Spotify’da ki gibi aynı hane içinde olmanız gerekiyor.

Peki Youtube Premium ücretli olarak kullanmaya değer mi? Siz hangi servisleri kullanıyorsunuz? Aşağıya yazın hep birlikte tartışalım.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular